Zúžením čtyřproudé komunikace do dvou jízdních pruhů vzniklo v pravém jízdním pruhu na konci prosince téměř padesát stání pro automobily.

„Projíždím tímto místem celkem často, ale ještě jsem tam snad neviděl parkovat auto. Sám bych tam taky auto neodstavil. Hlavně přes noc bych se bál ho tam nechat," uvedl Martin Kadl z Ostravy.

Mětský obvod Moravská Ostrava a Přívoz se zřízením nové parkovací plochy snaží řešit neutěšenou situaci nedostatku parkovacích míst v oblasti Fifejdy II. O tomto řešení ale pochybují i obyvatelé místního sídliště.

„To mohl vymyslet jedině blbec. Je to nehlídané parkoviště, na špatném místě a navíc tady auta projíždějí rychle. Takže tady nikdy neparkuju. Bál bych se, že mi auto někdo nabourá nebo vykrade," uvedl Stanislav Lanc, který poblíž Hornopolní ulice bydlí.

Vedení městského obvodu zabudování hlídacích kamer neplánuje, podle slov mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu jsou totiž místa určena převážně pro zaměstnance přilehlých kancelářských objektů. Ti často stávali na parkovišti na sídlišti a blokovali tak místa pro stání místním lidem.

„Oslovili jsme zástupce firem sídlících v kancelářském komplexu Orchard a informovali jsme je o zřízení těchto parkovacích míst. Zároveň jsme je požádali, aby předali tuto možnost o parkování svým zaměstnancům, kteří doposud místo na placených parkovištích před Orchardem parkovali na sídlišti," uvedla mluvčí centrálního obvodu Jana Pondělíčková.

Obyvatelé sídliště Fifejdy II, především z ulic J. Brabce a Gen. Píky, by tak měli v novém roce snáze najít před domem místo k zaparkování.

Bezplatná stání v Hornopolní ulici.