Dřevěné bistro vklíněné do podloubí láká spoustu podivných existencí. Lidem, kteří tam na trolejbus či autobus čekají v nelidských podmínkách, „zpříjemňují“ čas mnohdy jen alkoholem povzbuzení bezdomovci.

Lidé ze sousedního bytového domu zase musejí při vstupu překonávat zápach močoviny linoucí se z okolních zdí a v oknech podle svých slov cítí stoupající připálený olej. To vše jen co by kamenem dohodil od Masarykova náměstí!

Seriál Ostudy Ostravy
najdete zde

I proto Stavební úřad Moravské Ostravy a Přívozu na konci minulého roku rozhodl, že bistro i s přilehlou večerkou půjdou k zemi. Po neúspěšném odvolání vlastníka k ostravskému magistrátu se tak mělo stát nejpozději do konce září. Bistro však vesele prodává dál i v polovině října. Co za tím stojí?

POSUN O ČTVRT ROKU

„Vlastník nás požádal o změnu termínu odstranění staveb,“ odpověděla na dotaz Deníku mluvčí radnice Moravské Ostravy a Přívozu Jana Pondělíčková.

Dodala, že obvod žádosti vyhověl a termín se z konce září posunul o čtvrt roku až na 21. prosince.

„Svou žádost vlastník odůvodnil tím, že podmínky uložené v rozhodnutí o odstranění staveb jsou náročné na přípravu i vlastní realizaci. Také sdělil, že musí nejprve vypořádat nájemní vztahy k uživatelům stavby, aby vše bylo připraveno k bezpečnému odstranění stavby,“ okomentovala mluvčí důvod přetrvávajícího prodeje bistra. Vedení obvodu už dříve přislíbilo, že jakmile bude bistro zbouráno, chce zahájit jednání s vlastníky přilehlých domů a pozemků, aby se celý prostor stal důstojným nástupištěm pro cestující MHD.