To, že ji sem přivedlo přátelství s Liběnou Světlíkovou, manželkou šéfa strojírenských Vítkovic Jana Světlíka. Díky němu zde vytvořila v rámci sympozia Smalt Art několik výtvarných objektů, které mohou lidé vidět například v zahradě vítkovického zámečku.

A zajímavé na tom je, že za přátelstvím mezi Blankou Matragi a paní Světlíkovou stojí jedna kabelka. Kabelka pocházející právě z autorské dílny slavné návrhářky, kterou teď manželka strojařského magnáta věnovala do Kabelkového veletrhu Deníku, aby tím podpořila dobrou věc a také pomohla dvěma chlapečkům bojujícím s těžkou nemocí, jejíž léčba je nákladná.

„Tuto kabelku mi manžel koupil před lety v Praze v Obecním domě na výstavě šatů Blanky Matragi, na kterou jsme byli pozváni. Tehdy jsme se s Blankou ještě osobně neznaly. Ale tam jsme se setkaly, začaly se bavit, pak si i tykat a vzniklo z toho přátelství," vzpomíná Liběna Světlíková s tím, že díky tomu pak Blanka Matragi přijela na vítkovický Smalt Art.

Kabelky, kterou věnovala pro dobročinný veletrh Deníku, si podle svých slov váží právě proto, že za ní stojí zrod jejího přátelství s Blankou Matragi. Na druhé straně jí díky zajímavému příběhu přišla vhodná k tomu, aby ji teď darovala na dobrou věc. „Věřím, že výtěžek z celé akce pomůže oběma vybraným dětem v jejich léčbě," dodala manželka šéfa Vítkovic.

Kabelkový veletrh Deníku se uskuteční v pátek 10. října od 14 do 18 hodin v ostravské ČEZ Aréně. Kabelky našich čtenářek i známých osobností se budou prodávat za symbolické ceny. Celý výtěžek z akce věnujeme spolu s Nadačním fondem Šťastná hvězda šestiletým handicapovaným dvojčátkům Vašíkovi a Jarouškovi z Ostravy. 


Pro zvětšení obrázku na něj klikněte.