SOUTĚŽ DENÍKU o 20 vstupenek
Stačí dnes (pátek 22. října 2021) do 14 hodin odpovědět na otázku:
Kolik vinařství se letos na akci představí? 
Své odpovědi zasílejte na e-mail petr.svitak@denik.cz včetně jména, příjmení a telefonního čísla. My vylosujeme 10 šťastlivců, kteří od nás získají vždy 2 vstupenky do mailu (není třeba je tentokrát vyzvedávat v redakci).
Nápovědu najdete na www.ostravazijevinem.cz 
*Soutěž se řídí obecnými pravidly vydavatelství VLP, a.s. - více zde.

„Jsme moc rádi, že už podruhé přivítáme v Ostravě vinaře Guifrého z vinařství Solá Raventós, které se specializuje na výrobu šumivého vína cava. Kromě toho budou připravena k ochutnání také vína z oblasti Rioja a jihoamerická vína,“upřesňuje Hanka Vrublová.

Milovníky vína může přilákat i skutečnost, že se podařilo získat pro účast na akci i proslavená vinařství jako jsou Arte Vini, vinařství Popela, vinařství Fučík, vinařství Mikrosvín, vinařství Baláž a další.

Vinařský festival. Ilustrační foto
Kam o víkendu? Vyzkoušejte tančírnu a zapijte podzim na vinařském festivalu

V ceně vstupenky je kromě samotného vstupu na akci také degustační sklenička s logem festivalu – pro mnohé už čtvrtá do sbírky. Díky partnerství s Národním zemědělským muzeem je součástí vstupného také prohlídka muzea a zajímavé tématické přednášky o víně. Dále pak hosté dostanou při vstupu welcome drink a katalog se všemi nabízenými víny.

„Pro lepší orientaci, co už návštěvníci ochutnali a co si případně odnesou domů, je to oblíbený způsob evidence,“ říká Lenka Grygarová.

Celým dnem bude provázet moderátor Kuba Ohnutek, který si pozve k rozhovoru i všechny vinaře. Ti rádi pozvou návštěvníky k sobě do sklípku nebo do vinařství. Hudební program na podiu odstartuje v odpoledních hodinách skupina Coincidence a večer je vystřídají Tři vykřičníky.

Národní zemědělské muzeum Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, zaří 2020 v Ostravě.
PODÍVEJTE SE: Muzeum zemědělství v Ostravě. Hala dnes ukrývá unikátní kousky

Program v druhé hale bude patřit po celý den Cimbálové muzice Úsměv a také se hosté mohou těšit na vystoupení folklórního souboru Hlubina.

Doporučujeme si také rezervovat Zážitkovou degustaci s šéfkuchařem Mlýna vodníka Slámy a vinařem Markem Špalkem, která začíná ve 12 hodin, resp. ve 14 hodin. Na hosty festivalu čeká i další skvělá gastronomie v podání zmíněné restaurace Mlýn vodníka Slámy, sýrárny Sheepshop a restaurace Food Atelier Davida Valíčka. Milovníci sladkého jistě ocení exkluzivní Bobcorn a na své si přijdou také příznivci kávy.

Vstupenky je možné koupit v předprodeji do pátku 22.10.2021 v Ostravských informačních centrech a také online na webu www.ostravazijevinem.cz.