Psi se podle svědků chovali klidně, až vznešeně. Bez jakéhokoliv stresu procházeli mezi projíždějícími vozidly. „Bylo celkem komické, jak mi stáli opření o sklo u řidiče. Fajní pejsi,“ uvedl na sociálních sítích jeden z řidičů.

„My jsme si mysleli, že jsou to fakt vlci. Hlavně, že se nikomu nic nestalo,“ dodal další motorista.

Majitelka psů později všem poděkovala za pomoc. „Aktuálně bych hrozně moc chtěla všem poděkovat za pomoc, zprávy, volání, nabídky k pomoci s odchytem. A taky dálniční a státní policii za hlídání provozu v tunelu a na cestě. Jsou to českoslovenští vlčáci. Ten větší je dva dny po operaci nohy a ta menší právě asi dostala chuť se projít a on ji hlídal. Jsem ráda, že se hlavně nikomu noc nestalo,“ uvedla na sociálních sítích majitelka psů.

Na místě zasahovali policisté. „Policisté přijali oznámení, že v tunelu Klimkovice pobíhá několik psů, snad vlčáků, nebo dokonce se může jednat o vlky. Na místo okamžitě vyrazili policisté dálničního oddělení Ostrava, kteří psy vskutku objevili, ale již mimo tunel. Zvířata zamířila do nedalekých Olbramic, tedy i dálniční policisté, kteří dále kontaktovali kolegy z obvodního oddělení Ostrava-Poruba 1. Policisté se během té vskutku krátké chvíle snažili přivolat pracovníky odchytové služby, ale uvedené již nebylo zapotřebí. V tu samou dobu přijali další oznámení, že v tubusu tunelu se pohybují dvě osoby, evidentně pátrající po zvířatech. Jelikož policisté disponovali aktuální polohou psů, nebylo pro ně složité zajistit šťastné shledání psů a jejich majitelů…“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie.

Jak dodala, policisté s majiteli psů vyřešili přestupek týkající se volného pohybu psů udělením pokuty. „Provoz v tunelu nebyl zastaven, neboť psi z něj měli vyběhnout velmi rychle. Někteří řidiči ale zpomalili. V souvislosti s pohybem osob však připomínáme, že je zapotřebí mít na paměti zásady bezpečného chování v silničním provozu. Tunely jsou svým způsobem specifické a je zapotřebí minimalizovat rizika případné kolize. V obdobných případech nepátrejte v tunelu sami, ale v první řadě volejte linku 158,“ uzavřela Štětínská.

close Dvojice vlčáků zablokovala dopravu v klimkovickém tunelu. info Zdroj: Se souhlasem Verisy Slívové zoom_in Dvojice vlčáků zablokovala dopravu v klimkovickém tunelu.