Podle údajů bohumínských strážníků roste počet aut, ale také řidičů, kteří nerespektují dopravní značení. Jen za letošní rok v Bohumíně, Rychvaldu a Dolní Lutyni strážníci naměřili překročení rychlosti u více než 270 řidičů. Přibližně šedesát procent přestupků připadá na Bohumín, třicet procent na Rychvald a zbylých deset na Dolní Lutyni.

Velký kruhový objezd v Havířově.
Komplikace v dopravě v Havířově. Začne se s opravou velkého rondelu

„Většina řidičů zaplatila pokutu na místě, pouze v sedmnácti případech jsme případ oznamovali na úřad. Jde o ty, kteří buď překročili rychlost extrémním způsobem, případně se vybodovali a podobně,“ uvedl ředitel Městské policie Bohumín Roman Honysz.

Bohumín chce zvýšit bezpečnost dopravy cestou investic do infrastruktury a v centru města vybudovat dvě nové okružní křižovatky. Další by měla vzniknout na rozhraní Záblatí a Rychvaldu.

Radary

V Rychvaldu v rámci snah o zklidnění dopravy instalovali před dvěma lety informativní radar výpadovce na Bohumín. Nyní uvažují o dalších lokalitách na Karvinsku.

„Jedná se o páteřní tahy městem. Vedle ulice Bohumínská je to ještě výpadovka na Orlovou a Michálkovice, kde řešíme jak vysokou frekvenci dopravy, tak rychlost aut,“ řekla starostka Rychvaldu Dagmar Pížová. Dodala, že zatím je vše v jednání. „Připravujeme ale chodníky, umístění radarů a světelné signalizace na přechodech.“

Policie zajistila dvě motorky a další kradené věci. Foto: Policie ČR
VIDEO: Dojatý motorkář děkoval policii. Muži z Karvinska mu ukradli stroje

Diskutovalo se i o možnosti instalace stacionárních radarů v oblastech, kde skutečně dochází k nebezpečným situacím. Pro toto opatření jsou také v Dolní Lutyni „Pokud opatření zavede jak Bohumín, tak Rychvald, určitě se přidáme. Jednalo by se o úseky na rovinkách poblíž školských zařízení,“ řekl starosta obce Pavel Buzek.