Fiaskem naopak dopadl pokus bývalého premiéra Jiřího Paroubka, kterému patří až sedmá pozice! Právě díky jeho účastí byly ale senátní volby v Ostravě hodně sledované. Potvrdil to ostatně i vítěz prvního kola Leopold Sulovský.

Volební štáb ANO v Ostravě. Na fotografii Tomáš Macura
Primátor Ostravy Tomáš Macura by chtěl pokračování nynější koalice
Volební štáb ANO v Ostravě. Na fotografii vlevo hejtman moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, vpravo primátor Ostravy Tomáš Macura
VOLBY 2018 v kraji: atmosféra ve štábech, k urnám přišlo 40 procent voličů

„Senátní volby v Ostravě okořenil svou účastí bývalý ministerský předseda Jiří Paroubek, který do nich vstoupil hodně kontroverzně. Těžko to nějak hodnotit, to mi asi ani nepřísluší. Ale jsem hrdý na Ostravu-Jih, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nemyslím si, že to děláme v Ostravě tak špatně, aby nám někdo chodil odjinud pomáhat a radit. Myslím, že ostatní kandidáti znají ostravské problémy lépe, což se nakonec i ukazuje na průběžných výsledcích,“ uvedl Leopold Sulovský.

Ivo GondekZdroj: ArchivSpokojený s volebním výsledkem v prvním kole senátních voleb byl i druhý Ivo Gondek z ANO (na snímku vpravo). „Na to, že kandiduji vůbec poprvé a pro občany jsem z politického hlediska neznámá tvář, tak si myslím, že stříbrná pozice je krásná. Nyní bude záležet na tom, jak se rozdělí hlasy od zbylých kandidátů, kteří do druhého kola neprošli. Rozdíl není obrovský, možné je všechno,“ řekl Gondek.

Komunální a senátní volby 2018. Štáb hnutí Ostravak. Na fotografii Lukáš Semerák.
Hnutí Ostravak dostalo vysvědčení. Není špatné, řekl Deníku lídr Semerák
Online reportáž