Fiaskem naopak dopadl pokus bývalého premiéra Jiřího Paroubka, kterému patří až sedmá pozice! Právě díky jeho účastí byly ale senátní volby v Ostravě hodně sledované. Potvrdil to ostatně i vítěz prvního kola Leopold Sulovský.

„Senátní volby v Ostravě okořenil svou účastí bývalý ministerský předseda Jiří Paroubek, který do nich vstoupil hodně kontroverzně. Těžko to nějak hodnotit, to mi asi ani nepřísluší. Ale jsem hrdý na Ostravu-Jih, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nemyslím si, že to děláme v Ostravě tak špatně, aby nám někdo chodil odjinud pomáhat a radit. Myslím, že ostatní kandidáti znají ostravské problémy lépe, což se nakonec i ukazuje na průběžných výsledcích,“ uvedl Leopold Sulovský.

Ivo GondekSpokojený s volebním výsledkem v prvním kole senátních voleb byl i druhý Ivo Gondek z ANO (na snímku vpravo). „Na to, že kandiduji vůbec poprvé a pro občany jsem z politického hlediska neznámá tvář, tak si myslím, že stříbrná pozice je krásná. Nyní bude záležet na tom, jak se rozdělí hlasy od zbylých kandidátů, kteří do druhého kola neprošli. Rozdíl není obrovský, možné je všechno,“ řekl Gondek.

Online reportáž

Sčítání hlasů v Moravskoslezském kraji

OSTRAVA

Víte, jaké byly rozdíly ve volební účast oproti posledním komunálním volbám? Která strana zažila největší ústup ze scény a jací byli nejmladší i nejstarší kandidáti i zvolení zastupitelé? Podívejte se na náš stručný přehled zajímavostí a kuriozit zde.

07.10. 10:11

OSTRAVA

Kupčení s hlasy se neprokázalo  
Během komunálních a senátních voleb nebyly v Moravskoslezském kraji zaznamenány žádné vážnější problémy.

„V souvislosti s volbami jsme přijeli devět oznámení,“ řekla Deníku Zlatuše Vjačková z moravskoslezské policie. Několik případů se týkalo podezření na možné kupčení s hlasy. „Nic z toho se nepotvrdilo,“ řekla Vjačková s tím, že policisté situaci prověřovali přímo na místě. Další výjezdy souvisely s narušením pořádku, které měli na svědomí alkoholem znavení lidé.

07.10. 10:00

OSTRAVA

Okrsek 19003: dvacet voličů  
Sledovaný okrsek 19003 ve Slezské Ostravě, který proslul během lednové prezidentské volby tím, že v prvním kole nepřišel žádný ze 109 voličů, v komunálních volbách překvapil. Dorazilo dvacet ze 121 oprávněných voličů, což je podstatně více, než předpokládala starostka Slezské Ostravy Barbora Jelonková. Ta odhadovala, že odvolí pět až deset lidí - více zde

07.10. 00:10

Tímto příspěvkem se s vámi v tuto chvíli loučíme. Podrobné volební výsledky měst a obcí v Moravskoslezském kraje si můžete prohlédnout zde.

Celá on-line reportáž ZDE