Napínavý souboj o senátorské křeslo se dá na podzim očekávat ve volebním obvodu č. 71 – Ostrava-město. Své šest let staré vítězství zde bude chtít obhájit Leopold Sulovský.

První Čech na Mount Everestu porazil v roce 2012 v dresu hnutí Ostravak ve druhém kole bývalého starostu Ostravy-Jihu Karla Sibinského (ČSSD).

Zásah hasičů u požáru v Šenově.
VIDEO: Hašení komplikovala hořící propan-butanová láhev

Letos bude mít Sulovský v cestě na pomyslný „vrchol“ ještě zdatnější soupeře a obhajoba senátorského vítězství tak pro něj může být složitější, než zdolání „střechy světa“ v roce 1991.

Termín na odevzdání kandidátek vyprší už příští úterý, a tak Deník zjišťoval, jaká další jména na nich v říjnu najdou voliči v Ostravě-Jihu, Proskovicích a Polance, tedy městských obvodech, kterých se tyto senátní volby týkají.

Muž byl odsouzen k výjimečnému trestu.
Soud potvrdil výjimečný trest za vraždu kamaráda

Sociální demokraté přes všechny peripetie nakonec poslali do ostravského souboje bývalého šéfa své strany – kontroverzního Jiřího Paroubka. Přestože jeho kandidaturu nepodpořilo vedení strany, nasbírali pro něj tisícovku podpisů, a tak za ně Paroubek může kandidovat jako nezávislý.

Jako nezávislá se objeví další zajímavá osobnost na kandidátce ODS. Ta si pro senátorské klání vybrala Zdenku Němečkovou Cvrkjenaš, jež je známá jako lékařka, která se svým týmem vrátila do života popálenou Natálku ze žhářského útoku ve Vítkově. Pikantní přitom je to, že jejím mužem je Svatopluk Němeček – bývalý šéf ostravské fakultní nemocnice a exministr zdravotnictví za ČSSD.

Milan Baroš je jedním z nejslavnějších odchovanců Baníku.
„Bylo to o prvním gólu,“ řekl po skalpu Jablonce válečník Baroš

Ani hnutí ANO neposílá do hry o vstup do horní komory Parlamentu neznámou tvář. Na volebním lístku za ně bude kandidivat Ivo Gondek, zakladatel a majitel úspěšné ostravské rodinné firmy Ollies, která je známá svými dorty a cukrárnami.

A aby toho nebylo málo, i Nezávislí vsadili v Ostravě na kontroverzní osobnost. V jejich dresu bude o senátorské křeslo usilovat Martin Konvička, u kterého sice bude na volebním lístku uvedeno vysokoškolský učitel a vedoucí vědecký pracovník, mnohem známější je ale jako antiislamista.

Ilustrační foto.
Místo kariéry v NHL čeká mladého hokejistu vězení

Rodák z Opavy vyučující na univerzitě v Českých budějovích sám o sobě říká, že je „věčný rebel, provokatér a amatérský deislamizátor“.
Další strany už tak výrazné osobnosti do senátních voleb nenašly. Za komunisty bude chtít promluvit do souboje exposlanec René Číp.

Lidovci dokonce nenasazovali nikoho a chtějí se plně soustředit na volby na radnice.

První kolo senátních voleb se uskuteční spolu s těmi komunálními v termínu 5. a 6. října. 

VOLBY V OSTRAVSKÉM TÝDENÍKU
Koho postavili na kandidátky strany a hnutí pro volby na ostravský magistrát? Volební téma čtěte v Ostravském týdeníku, který najdete vložený v Deníku příští úterý 31. července. Od středy 1. srpna pak bude týdeník i dalšími zajímavými články a rozhovory v prodeji samostatně s vloženým TV Magazínem.

Burčák. Ilustrační foto.
Burčák bude letos dříve, víno dozrává rychleji
Hlavní třída. Chodby pod porubským bulvárem nejsou, jen jedenáct šachtic a kanál pro potrubí.
Hlavní třída pod zemí: Dalších třicet let se tu nikdo nepodívá!