Petice za obnovení výstavby silnice I/11 spojující Ostravu s Opavou bude od čtvrtku spuštěna také na internetových stránkách města – tedy na www.ostrava.cz. Ačkoliv ministr dopravy Vít Bárta přehodnotil svá rozhodnutí z pátku 13. srpna a zřejmě nechá pokračovat stavbu skřečoňského mostu u Bohumína a prodlouženou Místeckou v Ostravě, neméně důležitý tah I/11 chce nechat zastaven.

„Důrazně požadujeme obnovení výstavby také této komunikace a zajištění finančních prostředků na její realizaci. Uvědomujeme si přitom, jak mnoho pomáhají také naši občané, když vyjadřují s rozhodnutím pana ministra kategorický nesouhlas,“ uvedl Vojtěch Mynář, náměstek ostravského primátora pro oblast dopravy.

Myslíte si, že by měl Bárta zrušit svá rozhodnutí o zastavení staveb v kraji? HLASUJTE V ANKETĚ VPRAVO NAHOŘE!

K petici za páteřní silnici spojující moravskoslezskou metropoli se severozápadem kraje se přidávají i lidé v Opavě, Krnově a dalších dotčených městech. Její organizátoři už odeslali dopis ministrovi, v němž ho upozorňují, že zastavení této stavby je nekoncepční, neekonomické, postrádající racionální a analytické podklady. Petice vznikla i za obnovení stavby skřečoňského mostu u Bohumína, nasbíralo se na ni přes osm tisíc podpisů.

Ministr Bárta bude řešit problém se zastavenými silnicemi v Moravskoslezském kraji v pátek. Podle informací Deníku by se měl ráno sejít na pracovní snídani v Bohumíně s tamním starostou Petrem Víchou a náměstek hejtmana pro oblast dopravy Miroslavem Novákem.

Po prohlídce skřečoňského mostu se vydá do Ostravy, kde obhlédne finišující stavbu prodloužené Místecké. Zavítat by měl i do Frýdku-Místku, jemuž kvůli úsporným opatřením zastavil připravovanou stavbu potřebného obchvatu města. Cesta na stavbu I/11 v Mokrých Lazcích v harmonogramu páteční Bártovy návštěvy není. Podle mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelky by však mělo přijít na přetřes i toto téma.