V Moravskoslezském kraji s následky silného větru bojuje zejména Opavsko. Například v Oticích silný vítr poškodil tři desítky domů. Utrpěly hlavně střechy, které vítr prostě sundal na zem. Hasiči okamžitě vyjeli s plachtami a materiálem pro provizorní zastřešení. Události se k šesté hodině večerní naštěstí obešly bez zranění.

„Je zničeno deset střech, dalších dvacet je poškozeno. Na místě zasahují čtyři profesionální hasičské jednotky a jedenáct jednotek sboru dobrovolných hasičů,“ informoval na twitteru Jakub Kozák.

| Video: Youtube

Hasiči na Opavsko dovezli vůz s plachtami, hřebíky, vruty, nářadím a dalšími prostředky pro nouzové opravy střech. Zásobovací kontejner pro tyto čely je dislokován na stanici ve Frýdku-Místku. Ve fotogalerii výše naleznete další fotky z místa události.

Už od odpoledne kvůli silné bouři absolvovali hasiči v Plzeňském kraji desítky výjezdů. Po druhé hodině začalo prudce pršet například na Klatovsku, kde měli od té chvíle hasiči plné ruce práce. Od začátku deště zhruba do 15.40 měli v kraji kolem 80 výjezdů. Nejvíce zásahů zaznamenali právě na Klatovsku a Domažlicku. 

Bouřky dorazily také do jižních Čech, kde hasiči řeší hlavně popadané stromy na střechách a elektrickém vedení.

Českobudějovický meteorolog František Vavruška potvrdil, že bouřky krajem postupují velmi rychle. Provází je podle něj také silný vítr, který dosahuje rychlosti až 90 kilometrů v hodině - situaci na celém území ČR jsme sledovali zde.

Středeční bouřky a jejich následky na území Česka:

Bouřky v Česku (21. června 2023)