Na místě zasahovali policisté a záchranáři, v jejichž péči napadení skončili. Oba utrpěli zranění v obličeji a byli převezeni na úrazovou ambulanci Fakultní nemocnice Ostrava. Podle některých informací, které se v první fázi objevily na sociálních sítích (příspěvky byly smazány), se dívka nachází ve vážném stavu. To se naštěstí nepotvrdilo.

„Nejednalo se o závažná poranění,“ řekl na dotaz Deníku mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. Chlapec i dívka již byli propuštěni do domácího ošetřování.

Poznáváte mladíka, jenž je podezřelý z krádeže?
Víte, kdo to je? Pomozte ostravským policistům odhalit mladého zloděje

Případem se zabývá policie, která zjišťuje všechny okolnosti. Mimo jiné bude zkoumat kamerové záznamy. Na nich by mohl být zachycen samotný útok i pohyb celé skupiny.

K události došlo ve středu kolem 18. hodiny. „Můžeme potvrdit, že dne 10. ledna 2024 krátce po 18. hodině došlo v Ostravě před jedním z nákupních center k situaci, kdy měla skupina osob nejdříve slovně a poté i fyzicky napadnout dvě nezletilé osoby. V současné době se policisté věcí zabývají a probíhají procesní úkony. Aktuálně nelze sdělit bližší informace,“ uvedla na dotaz Deník Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Domov pro seniory Slunečnice v Ostravě.
Soud osvobodil ošetřovatelky obžalované z týrání seniorů v domově Slunečnice

Podobný incident se ve zmíněném nákupním centru stal i vloni na přelomu ledna a února. Tehdy skupina mladých agresorů napadla čtyři školačky a tři jejich kamarády ve věku kolem patnácti let. Samotnému fyzickému útoku čelili dívka a dva chlapci. Jeden z nich zůstal kvůli otřesu mozku přes noc na pozorování v nemocnici. Policie několik pachatelů později zadržela. Důležitou roli sehrály kamerové záznamy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zaměstnanci Liberty se už dívají po nové práci, přiznal odborář v podcastu

Zdroj: Deník/Kateřina Součková