„Na základě zjištěných informací, kterými disponujeme, dosud neustanovený pachatel po předchozí slovní rozepři fyzicky napadl 44letého muže, přičemž mu způsobil zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocničním zařízení. Po napadení poškozenému neznámá pachatelka odcizila batoh s jeho osobními věcmi a mikinu,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Chuligáni fotbalového klubu FC Baník Ostrava.
Baníkovští chuligáni řádili za hranicemi. Taková rvačka tu dlouho nebyla

Policisté mají k dispozici záběry z tramvaje, na kterých jsou muž a žena. Jejich totožnost se snaží zjistit. Informace o dvojici lze sdělit na linku 158. Policisté věří, že se je díky kvalitním záběrům brzy podaří identifikovat, případně se sami přihlásí.

Kamery pomáhají

Kamery v tramvajích i dalších prostředcích již pomohly k objasnění řady případů. Před časem přispěly k vyřešení jiného brutálního napadení v tramvaji. Jeden z pasažérů v Ostravě-Mariánských Horách bezdůvodně zaútočil na muže. Dal mu takzvanou „hlavičku“ a srazil jej k zemi. Následně ho do hlavy udeřil lahví s alkoholem. Rána byla tak silná, že se lahev rozbila. Situaci uklidnila až jedna z cestujících, která na agresora namířila svou legálně drženou zbraň. Útočník se zalekl a vystoupil. Policie zveřejnila záznamy z tramvajových kamer. Muž se na nich poznal a přihlásil se. Prý byl opilý a na nic si nepamatoval. Soud mu vyměřil šest let vězení.

Dopravní konference v Ostravě
Tady pozor! Známe nejrizikovější místa na cestách v Moravskoslezském kraji

Jindy kamery sehrály důležitou roli v případu agresora, jenž v tramvaji napadl zahraniční studenty. Nelíbilo se mu, že nemluvili česky. Když se viděl na videozáznamu, sám se přihlásil policii.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Japonci a ameriky v Ostravě. Na Librosu odstartoval drift a tuning sezony

Zdroj: Deník/Tereza Figalová