Holýma rukama zde čtyřiatřicetiletý muž po malicherném sporu připravil o život svého známého (62 let).

„Mladší z mužů měl osočit druhého, se kterým se z minulosti znal, z jistého protizákonného jednání a posléze na něj silou velké intenzity zaútočit. Měl ho ve chvíli, kdy ležel, napadnout údery do obličeje, opakovaně kopat i našlápnout na krk. Způsobil mu zranění, kterým i přes poskytnutou lékařskou pomoc podlehl,“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie.

K činu došlo v noci na středu. V porubském bytě se tehdy sešlo několik mužů, alkohol tekl proudem. Pachatele se podařilo zadržet po činu, byl však notně opilý.

„Policisté na místě zadrželi 34letého muže důvodně podezřelého z výše popsaného jednání. V procesních úkonech vůči němu bylo možno pokračovat až po jeho vystřízlivění. Krajští kriminalisté pak na základě vyhodnocení shromážděných a zadokumentovaných informací zahájili jeho trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy,“ dodala Štětínská. Muži hrozí deset až osmnáct let vězení. Je podán návrh na uvalení vazby.

Děsivý únor

V letošním roce policisté v Moravskoslezském kraji vyšetřovali šest vražd a pokusů o ně. Nejvíce jich řešili v únoru, kdy v Ostravě během týdne zaznamenali hned tři vražedné zločiny. Dva lidé při nich zemřeli, další dva utrpěli zranění. Mezi mrtvými je i jeden z pachatelů, který bezprostředně po činu obrátil zbraň proti sobě.

Počet obětí se později ještě zvýšil. Ve vazební věznici se totiž oběsila žena, která několik dnů předtím v hotelovému domu Hlubina v Ostravě-Zábřehu zabila nožem svého pětačtyřicetiletého druha. Další únorová vražda se stala v v rodinném domě v jedné z nejklidnějších částí v Ostravě-Zábřehu. Osmasedmdesátiletý muž postřelil svou o rok mladší ženu, poté obrátil zbraň proti sobě. Zraněné se podařilo přivolat pomoc. Za vším podle policie stály vztahové problémy.

V únoru došlo v Ostravě i k pokusu o vraždu mezi lidmi, kteří se viděli vůbec poprvé. Náhodný chodec v noci okřikl agresivního muže, jenž se choval hlučně a neurvale. Napomenutí málem zaplatil životem. Násilník vytáhl nůž a bez varování ho třikrát bodl. Pak z místa odešel. Zraněného našel kolemjdoucí.