Pavel s Ivanou chovají u domku několik lemurů, želv a drápkaté opičky, ale také papouška žako a pejska. A o uplynulém víkendu "adoptovali" další želvu, kterou jim přivezla rodina, jíž vřelý vztah manželského páru ke zvířatům imponoval.

Chovatelé Pavel s Ivanou se doma v obci na Ostravsku starají o papouška žaka, lemury, drápkaté opičky a několik želv. Podzim 2021, Ostravsko.
Obří želvy místo sekačky, lemuři a opice. Tak to žije u domku na Ostravsku

Máme doma želvu pardálí, která má čtyři roky a už teď váží pět kilogramů. Nevyleze se nám už do terária,“ napsala Deníku Monika Svrčinová s dotazem, zda by bylo možné se s manželi zkontaktovat za účelem možného darování želvy.

Pětikilová želva pardálí jménem Bublinka našla nový domov ve společnosti dalších velkých želv.Pětikilová želva pardálí jménem Bublinka našla nový domov ve společnosti dalších velkých želv.Zdroj: se souhlasem Moniky Svrčinové

A Pavel s Ivanou, přestože sami mají zvířat tolik, že na jiné koníčky nemají čas, neodmítli! Bublinku, jak se pětikilová želva pardálí dožívající se ve volné přírodě osmdesáti až sto dvaceti let, jmenuje, o uplynulém víkendu přijali za svou.

V dobrých rukou

„Je to nás miláček, ale větší terárko už není kam dát,“ posteskla si Monika Svrčinová, podle níž se rodina s Bublinkou těžce loučila, ale nebylo jiného východiska. Bude ji alespoň těšit, že želva skončila v dobrých rukou.

Eskorta přivádí 30. listopadu 2021 do soudní síně Krajského soudu v Ostravě muže obviněného z úmyslně založeného požáru v Bohumíně na Karvinsku, při kterém v srpnu 2020 zemřelo jedenáct lidí.
Masový vrah má na lebce vytetované jméno mrtvého syna. Jeho smrt ho změnila

„Našeho obříka jsme manželům v sobotu věnovali. Provedli nás svým královstvím a vzali nás i k lemurům,“ potěšil soukromý „zoologický“ zážitek ženu, která má ráda zvířata a šťastné příběhy. A jako takový, i přes bolest způsobenou loučením, vnímá i darování Bublinky.U Pavla a Ivany bude mít Bublinka mnohem víc volnosti, a až se zazelená tráva, vyrazí spolu s dalšími členy „žací party“, kterou manželé mají místo sekačky, spásat čerstvou travičku.