Pokud vše půjde podle plánu, ještě letos vznikne ve spodní části Staré Bělé jakýsi fit park s workoutovými prvky pro seniory a v příštím roce hned vedle i multifunkční hřiště, které v zimě může sloužit i jako kluziště! Možnost zabruslit si v zimě na plnohodnotném hřišti přitom obyvatelé Staré Bělé ztratili už v sedmdesátých letech. Chystá se v obci velký comeback?

Až se zmíněné lokality promění, Stará bělá už nebude mít možnosti, kde se dále rozvíjet. I proto obec dbá na to, aby projekty měly smysl.

Základem myšlenky fitness parku pro seniory u Mateřské školy Mitrovická byla možnost získat z Moravskoslezského kraje dotaci z Programu na podporu zdravého stárnutí ve výši až sto tisíc korun. Obec následně vykoupila soukromý pozemek u školky a věci se daly do pohybu. Ustat by zase, alespoň ve své první fázi, měly ještě do konce letošního roku, kdy je potřeba dotaci využít.

Hokej na rybníku má ve Staré Bělé dlouhou tradici.

Ve spodní části Staré Bělé, kde obec nemá žádné prostory pro společenské, sportovní či kulturní vyžití, tak vznikne další místo, kde se mohou setkávat všechny generace. „V části současného pozemku si senioři na příslušném náčiní, moderně řečeno workoutových prvcích, budou moci protáhnout tělo. Vznikne zde i větší pergola, ke se spolu mohou setkávat a povídat,“ vysvětluje záměr starosta Mojmír Krejčíček.

V příštím roce pak chce obec najít ve svém rozpočtu finanční prostředky na druhou, větší fázi projektu – vybudování multifunkčního hřiště za zhruba dva miliony korun. Nepůjde ale o obyčejný „plácek“.

„Rádi bychom hřiště připravili tak, aby se v případě vhodného klimatu dalo nastříkat a v zimě sloužilo jako kluziště,“ popisuje starosta a vzpomíná, jak ve Staré Bělé vždy bývalo zvykem bruslit a zase bruslit.

„Kdysi to tady bývala velká tradice. Na rybníku jsme tady mívali dokonce regulérní hokejové hřiště. Pak ale došlo ke změnám spodních vod a hřiště se muselo zrušit, vzpomíná starosta, podle nějž by lidé ve Staré Bělé mohli po padesáti letech zase nazout brusle.

„Hlasy po něčem takovém tady v obci volaly v podstatě neustále, ale dlouho jsme naráželi na to, že ve spodní části obce jsme neměli v podstatě žádné obecní pozemky. To se nyní změnilo,“ těší starostu.