Děti mají v jídle jasno. Ovoce a zelenina jsou zdravé, protože v nich jsou vitaminy. Dáme je do zelené krabice. A dort a lízátko ne. Proč? No přece proto, že tam vitamíny nejsou. Takže je dáme do červené. A hamburger? Po chvilce váhání rozsekne ticho šestiletý Matěj: „Anoooo. Protože je tam salát a okurka a samé zdravé věci…"

Zdravé děti - šťastní rodiče

Studentky budoucí nutriční terapeutky a asistentky ze Střední a vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě, objíždějí školky v celém regionu. S programem, který má formou her a pohádek předškoláky naučit, jak se správně stravovat, aby netloustli. A zájem je velký. V převlecích za dětské oblíbené postavičky Teletubbies zavítaly v minulých dnech do mateřské školy Dvorského na sídlišti Bělský Les v Ostravě. Odsud je také malá reportáž v úvodu.

Zdravé děti - šťastní rodiče, je název programu, jejž podpořil částkou 196 tisíc korun i krajský úřad. Díky tomu by studentky mohly navštívit až pět desítek předškolních zařízení a učit zde děti, co jíst častěji a co méně, a čemu se raději vyhnout.

„Děti mají spoustu znalostí o výživě už od školky, protože je to součástí výchovy. Takže vědí, co je správné. Nicméně je vidět, že se s nezdravými věcmi už také setkaly. Umí pojmenovat hamburger jako hambáč, pizzu… Ochutnaly tedy zřejmě i potraviny, které by do věku šesti let ještě jíst neměly," shrnuje poznatky garantka projektu Karin Petřeková, která rovněž budoucí nutriční terapeuty vyučuje.

Nadváha nebo obezita

A dodává, že by se v jídelníčku předškoláků rozhodně neměla objevovat smažená tučná jídla, stejně jako přeslazená nebo slaná.

„Dětem v batolecím období a předškolním věku musíme nabízet správné potraviny, pokrmy a nápoje. Je to období utváření stravovacích návyků, zvykání si na chutě a preferenci potravin. Dítě snadno zvykneme na sladké, těžce si pak ale přivyká na neutrální chuť zeleniny či ryb. V tomto procesu hrají důležitou roli stravování a výchova dětí ve školkách a školách," vysvětlila Petřeková s tím, že rozhodující je ale stravování v rodině.

Jak doplnil Jiří Martinek, náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví, podle průzkumu OECD vzrostl počet Čechů starších patnácti let, kteří trpí nadváhou nebo obezitou, z devíti procent v roce 2000 na 15 procent v roce 2011.

A to je podle něj také důvod, proč měl kraj zájem, aby se zdravotní program pro předškoláky, se kterým studenti jezdili do školských zařízení už dříve, zaměřil právě na správné stravování.

ANKETA: Jaké jídlo máte nejraději?

Přežívají na jablkách

Když jsme se dětí od „Muchomůrek" v mateřské škole v Bělském Lese ptali, co jedí nejraději, nejčastěji se objevilo jablko v různých podobách. A na otázku, kdo ještě nebyl v MacDonaldu, se po chvíli váhání zvedla jedna ruka. Po vysvětlení, o co jde, se však zase váhavě stáhla. Takže co mají nejraději?

Lukáš, 6 let:

Maminka mi dává na misku nastrouhané jablko do buchty.

Kája, 6 let:

Špecle. A pití…

Dominik, 5 let:

Kaši a řízek.

Julča, 6 let:

Štrúdl.

Terezka, 6 let:

Špagety s kečupem.