„Stání budou patrová, projekt zde využívá terénních zlomů. Nižší patro pod úrovní, vyšší na úrovni okolního terénu,“ uvádí Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora města, v jejíž kompetenci jsou investice, stavby a architektura. Parkovací objekt má podle ní být za každým z obou křídel DK. „Probíhá inženýrská činnost v rámci dokumentace pro územní řízení,“ doplnila s tím, že budovat by se mělo začít v příštím roce.

Porubští zastupitelé už v této souvislosti mají z loňska schváleno kácení v parku u Pokladu. Podle dostupných informací do třiceti stromů (z toho dvaadvacet javorů, dále jasan, lípu, černý bez…). Záměr totiž počítá i s úpravou příjezdových cest.

„Je důležité, aby lidé, kteří v budoucnu budou DK Poklad využívat, měli kde parkovat a neodstavovali v okolí vozidla na úkor obyvatel dané lokality, kde již dnes je velmi značný deficit parkovacích míst. Výstavbu parkovacích objektů vítáme a vnímáme jako nezbytnou,“ vzkazuje Martin Otipka za radnici obvodu.

Hromadná nehoda komplikovala ve čtvrtek odpoledne dopravu do Poruby.
Frekventovanou silnici do Poruby zablokovala nehoda několika aut

Poruba je ostatně iniciátorem projektu a dá osm milionů korun na jeho uskutečnění. „Chceme celkovou revitalizaci parku u Pokladu, jenž pak nabídne možnost kvalitního odpočinku i aktivního trávení volného času. Příprava výstavby parkovacích objektů je konkrétní ukázkou aktivní spolupráce magistrátu a obvodu při naplňování strategických cílů Poruby,“ uvádí Otipka.

Parkování se bude každopádně připravovat souběžně s opravou Pokladu ale ještě se neví, kdo ji dokončí! „Zájemci o zakázku se hlásili do konce února,“ podotýká jednatelka spojených DK Akord a Poklad Darina Daňková. Vítěz výběrového řízení musí začít „co nejdříve“, nejlépe ještě v tomto pololetí. Hotovo chce mít město do konce příštího roku, kulturák i parkování.

Ulice Stodolní v Ostravě, březen 2019.
TÉMA DENÍKU: Stodolní ulice - vyhaslý fenomén Ostravy