„Stání budou patrová, projekt zde využívá terénních zlomů. Nižší patro pod úrovní, vyšší na úrovni okolního terénu,“ uvádí Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora města, v jejíž kompetenci jsou investice, stavby a architektura. Parkovací objekt má podle ní být za každým z obou křídel DK. „Probíhá inženýrská činnost v rámci dokumentace pro územní řízení,“ doplnila s tím, že budovat by se mělo začít v příštím roce.

Porubští zastupitelé už v této souvislosti mají z loňska schváleno kácení v parku u Pokladu. Podle dostupných informací do třiceti stromů (z toho dvaadvacet javorů, dále jasan, lípu, černý bez…). Záměr totiž počítá i s úpravou příjezdových cest.

„Je důležité, aby lidé, kteří v budoucnu budou DK Poklad využívat, měli kde parkovat a neodstavovali v okolí vozidla na úkor obyvatel dané lokality, kde již dnes je velmi značný deficit parkovacích míst. Výstavbu parkovacích objektů vítáme a vnímáme jako nezbytnou,“ vzkazuje Martin Otipka za radnici obvodu.

Poruba je ostatně iniciátorem projektu a dá osm milionů korun na jeho uskutečnění. „Chceme celkovou revitalizaci parku u Pokladu, jenž pak nabídne možnost kvalitního odpočinku i aktivního trávení volného času. Příprava výstavby parkovacích objektů je konkrétní ukázkou aktivní spolupráce magistrátu a obvodu při naplňování strategických cílů Poruby,“ uvádí Otipka.

Parkování se bude každopádně připravovat souběžně s opravou Pokladu ale ještě se neví, kdo ji dokončí! „Zájemci o zakázku se hlásili do konce února,“ podotýká jednatelka spojených DK Akord a Poklad Darina Daňková. Vítěz výběrového řízení musí začít „co nejdříve“, nejlépe ještě v tomto pololetí. Hotovo chce mít město do konce příštího roku, kulturák i parkování.