Dostavěný obchodní dům ve Frýdlantské ulici v blízkosti vlakového nádraží Ostrava-střed by se měl lidem otevřít během letošního roku.

Ačkoliv v něm původně mělo být deset prodejen a mezi nimi například pekárna, trafika a další občanská vybavenost, majitel objektu společnost AR Development jej nakonec prodává české firmě, která se zabývá prodejem motocyklů a jejich příslušenstvím. Deníku to potvrdil spolumajitel developerské firmy Milan Štěpánek.

„Vnitřní úpravy budovy by měly být na základě požadavků kupujícího upraveny do konce srpna letošního roku. Zhruba od září by mělo být otevřeno. V současné době jsme ve stadiu prodeje domu, bohužel to opět brzdí administrativní úkony. Věc se zadrhla na katastrálním úřadu. Snad ale nejpozději v dubnu dokončíme přepis nemovitosti na nového majitele," uvedl Milan Štěpánek.

Jméno nového majitele však prozatím nechce zveřejnit. „Je to naše vzájemná domluva. Můžu prozatím uvést jen to, že se jedná o obrovskou českou firmu, která vyrábí a prodává motorky a skútry a také veškeré příslušenství. Využije většinu prostor objektu a ty další bude pronajímat," vysvětlil developer.

Doplnil, že hledání nájemníků nebylo jednoduché. „Měli jsme několik zájemců na jednotlivé prodejní jednotky, ale jejich sortiment byl velmi odlišný. Nedělalo by to dobrotu. Proto jsme se rozhodli, že bude lepší dům prodat jednomu majiteli," doplnil Milan Štěpánek. Podle Pavla Trávníčka, který nádražím denně prochází, je škoda, že v objektu nakonec nebude prodejna potravin.

„Když mám někdy více času, zajdu si do Kauflandu, tak bych to měl blíž. Na druhou stranu jsem zase rád, že budou prodejny konečně využívány, stojí tu už dva roky prázdné," uvedl muž.