Bohatý program nabídl například Krajský soud v Ostravě, kde se návštěvníci v rámci prohlídky nazvané Cesta spisu prošli justičním palácem. Zavítali i do běžně nepřístupných prostor úseku správy soudu, která zajišťuje chod soudu po finanční a personální stránce.

V budově krajského soudu se prezentovaly i policie a vězeňská služba. Příslušníci obou složek mimo jiné předvedli své zbraně a výstroj, odpovídali i na zvídavé dotazy. Otázky na policisty se například týkaly použití a účinnosti taseru, tedy nesmrtící zbraně založené na principu elektrického šoku. Přítomní se také zajímali o neprůstřelné vesty.

Policie při raziích zajistila řadu věcí.
Policie rozprášila dva drogové gangy. Vyrobit mohly až 125 kilogramů pervitinu

O své práci hovořili i členové vězeňské služby. Úspěch sklidili mimo jiné s výčtem a ukázkami nepovolených předmětů zajištěných u vězněných lidí. Byly mezi nimi podomácku vyrobené nože a pilky, šroubováky, lanka i další věci. Mluvilo se rovněž o volných místech ve vězeňské službě a perspektivě této práce. Například ve Vazební věznici v Ostravě je v současné době jedenáct neobsazených postů.

Sean Paul. Foto: se souhlasem Colours of Ostrava
21. Colours of Ostrava slibují nejlepší sobotu vůbec. Kdo vystoupí a co novinky

Tradičně obrovský zájem byl o prohlídku Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava, který patří mezi přední soudně lékařská pracoviště v České republice. Ročně se zde provede přibližně 1200 pitev, 3000 toxikologických vyšetření a 4000 vyšetření krve na alkohol. Místa byla obsazena prakticky ihned po spuštění rezervačního systému. Příchozí se dozvěděli, jaký je rozdíl mezi zdravotní a soudní pitvou, dostali se i na sál, kde se pitvy provádějí.

Centrum hyperbarické medicíny v Městské nemocnici Ostrava.
V Ostravě se otevřela největší a nejmodernější hyperbarická komora

Dobrou detektivku připomínaly simulované soudní procesy, ve kterých bylo do děje vtaženo publikum. To nakonec rozhodovalo o vině a nevině. Součástí Noci práva, kterou organizovali členové Nadačního fondu Paragraf a spolek Nugis Finem, byla i řada dalších zajímavých akcí a setkání.