Nový bytový komplex s názvem Atrium Slezská v městském obvodu Slezská Ostrava roste jako z vody. Přestože stavba byla zahájena teprve 5. dubna, už nyní se na křižovatce ulic Michálkovické a Olbrachtovy rýsuje atypická novostavba. Tento výjimečný bytový komplex se 123 bytovými jednotkami různých rozměrů a zajímavých dispozic, které se prodávají do osobního vlastnictví, by měl být dokončen v září příštího roku.

„Ke každému bytu bude náležet nejméně jeden balkon či terasa, sklepní prostory a místo k parkování v garážích nebo na parkovišti. Samozřejmostí bude zabezpečení objektu a příležitost k relaxaci v klidové zóně uvnitř atria se zelení a koutkem pro děti,“ popsal starosta Slezské Ostravy Antonín Maštalíř (ČSSD).

Záměrem investora je vybudování bytového areálu, který poskytne obyvatelům nadprůměrnou kvalitu bydlení a bude skýtat jak výhodu obytného prostředí klidných ulic v nižších podlažích, tak atmosféru velkoměstského prostředí a mimořádného panoramatu celého okolního horizontu pro vyšší patra. Staveniště se nachází na jedné z nejvýše položených lokalit města. Menší byty poskytnou zázemí mladým studujícím či pracovně vytíženým lidem, kteří požadují kvalitní odpočinek. Také starší občané, kteří již nekladou tak velké nároky na prostor, ocení pohodlné bydlení s perfektní přístupností jak klidných lokalit, tak centra města s veškerými službami. „Větší byty zase nabídnou potřebný komfort rodinám s dětmi i velmi náročným klientům, pro které je prostor, luxusní bydlení a prestižní adresa životním stylem,“ dodal Maštalíř. Stavba bude disponovat také sedmačtyřiceti garážemi umístěnými pod každou ze čtyř sekcí bytového domu.