Na Štědrý den bude připraveno pro návštěvníky mimořádné komentované krmení, a to u šimpanzů, žralůčků, hrochů a slonů.

NADÍLKA PRO ZVÍŘATA

Návštěvníci mohou tento den nadělit dobroty i volně žijícím ptákům, pro které jsou v celém areálu zoo nainstalována krmítka. „Do nich je možné nasypat například slunečnicová a další semínka, případně zavěsit lojovou kouli. Vhodné ptačí krmení je k dispozici zdarma na požádání také u vstupu do zoo,“ řekla mluvčí zahrady Šárka Nováková.

Tradiční hrachovou polévku a krupicovou kaši nabídne návštěvníkům restaurace Saola, která bude otevřena od 10 do 16 hodin.

VOLNÝ VSTUP PRO DĚTI

Volný vstup pro děti do 15 let se na Štědrý den stal již tradicí. Letos mimořádně mohou děti volného vstupu do zoo využít i následující dva vánoční svátky, tedy 25. a 26. prosince.

NÁVŠTĚVA TROPŮ

Během vánočních prázdnin se veřejnosti opět otevřou také pěstební skleníky, které nejsou návštěvníkům běžně přístupné. Zájemci se mohou těšit na plody různých druhů citrusů, jako jsou pomerančovník, cedrát nebo mandarinka. Roste zde také banánovník, mišpule japonská neboli lokvát či mostera. Atmosféru teplých krajů doplňují nádherné květy tropických orchidejí a jiných epifytních rostlin, toulitek či bramboříků. Ke zhlédnutí bude také částečně přístupná nově vytvořená sbírka bonsají.

Komentované prohlídky skleníků s průvodcem se uskuteční od 27. do 29. prosince, vždy od 11 a 13 hodin. Sraz zájemců je u vstupu do zoologické zahrady, kde si je vyzvedne průvodce. Prohlídka skleníků je zahrnuta v ceně vstupného do zoo a trvá přibližně 45 až 60 minut. Zájemci by si měli tuto návštěvu předem zarezervovat na tel. čísle 596 241 269 nebo osobně na vrátnici zoo.

Zoo je v zimním období otevřena od 9 do 16 hodin. Pavilony a pokladny se zavírají o hodinu dříve. Až do konce března platí zlevněné vstupné.