Ve středu 6. května odpoledne odtud putovalo 1200 krabic do nemocnic v Moravskoslezském kraji – přesněji ochranné obleky, brýle, rukavice a návleky na obuv.

Takto objemný rozvoz z Ostravy je zřejmě poslední. Zásobovací středisko vybudoval v objektu své bývalé stanice Hrabůvka Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) na zadání Moravskoslezského kraje. Dohromady s nimi v tomto centru spolupracují dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic, Ostravy-Zábřehu a Radvanic.

Oprava schodů před radnicí.
Slezská Ostrava vymění schody před svou radnicí

Moravskoslezské KDC je dalším z několika článků leteckého mostu Čína-ČR. Do konce minulého týdne sem převáželi potřebné zásilky z Číny kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR (ZÚ), a to přímo z Pardubic-Opočínku. Příslušníci HZS MSK pak převážejí tyto prostředky dál po kraji – do distribučních středisek a na další místa ve všech šesti okresech Moravskoslezského kraje podle požadavku krajského úřadu.

Materiál se postupně rozvážel do zdravotnických zařízení, sociálních služeb, nemocnic, obcí s rozšířenou působností, praktickým lékařům a dalším.

Rekonstrukce hřiště TJ Sokola Koblov.
V Koblově roste nové sportoviště. Otevře ho stará garda Baníku

"KDC je v provozu od 25.3.2020, od té doby distribučním centrem dosud prošly krabice s rouškami a respirátory, ochrannými rukavicemi, ochrannými obleky pro zdravotnický personál, ochrannými brýlemi a ochrannými štíty, testery, návleky na obuv a dalšími pomůckami," zmínil tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Petr Kůdela. 

Lucie Králíková vystavuje v Galerii Dukla v Ostravě-Porubě.
V Galerii Dukla vás čeká Velké milosrdenství