Honosná plocha pro výstavy, ale i kanceláře, zasedačky či bistro. Tak budou vypadat městská jatka, jejichž projekt v posledních měsících doznal ještě dalších změn. Kvůli propadu stropů v nové přístavbě došlo jak už Deník informoval k demolici části objektu, který bylo nutno vyřešit jinak.

„K historické části přibude betonová přístavba, u níž se nebudeme tvářit, že je původním objektem, a bude vizuálně jiná. Stejného názoru byli i památkáři,“ uvedla investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová zásadní změnu, s níž souvisí i zrušení bílé věžičky v hlavní části objektu.

Poznáte muže na snímku?
Rafinovaný zloděj se nechal zamknout v nákupním centru

Město v nejbližších týdnech hodlá vyhlásit veřejnou zakázku na samotnou stavbu, která by měla začít na jaře a nesmí přesáhnout 150 milionů korun (dalších 80 milionů město zaplatilo za odkup jatek a někdejšího hobby marketu už v roce 2016). Hotovo bude v roce 2021, kdy objekt obsadí galerie umění Plato.

NOVÝ DŮM I ULICE

V polovině téhož roku skončí v těsné blízkosti další velká investice, jejíž stavba začne už v průběhu září předáním staveniště. Za bezmála 72 milionů korun vyroste pod rukama firmy Bystroň Group v Janáčkově ulici rohový dům s šestadvaceti byty, a to od 2+KK po 4+KK.

Projekt původně připravoval centrální obvod, ale jeho nové vedení od něj ustoupilo a kvůli vysoké rozpracovanosti jej převzalo město. „Celé území kolem novostavby v Janáčkově ulici řešíme v širším kontextu, nabídneme k prodeji sousední pozemek pro dostavbu dalšího domu a připravujeme prodloužení Masné ulice,“ nastínil primátor Tomáš Macura.

KONEC PARKOVÁNÍ

Bytový dům, tentokrát s 85 byty a dvoupodlažním podzemním parkovištěm, je dlouho v plánu vedle Ostravského muzea. Takzvané Nové Lauby budou stát až v roce 2023, ale už nyní je čeká ještě další archeologický průzkum v místě stávajícího parkoviště. To bude proto od 14. září zavřeno a tamních asi sto parkovacích míst zrušeno.

„Náhradou řidičům bude parkování v lokalitě Černé louky, kde jsme pro tyto účely rozšířili parkovací místa po bývalé tržnici,“ uvedla s omluvou řidičům náměstkyně Bajgarová, podle níž je na Černé louce k dispozici asi 400 míst, která ani před rozšířením nebyla nikdy plně obsazená.

Projekt nájemního bydlení Nové Lauby. Prezentace architekta Martina Tycara z oceňovaného architektonického studia Znamení čtyř – architekti
Ostrava nabízí k prodeji Nové lauby