Na Masarykově náměstí v historickém duchu

Hrad s pravými věžemi a hradbami, středověké tábornické ležení, projížďky na koních nebo historický kolotoč. I tyto atraktivity nabídne dnešní Den dětí na Masarykově náměstí v centru Ostravy.

S ohledem na 750. výročí první písemné zmínky o městě se totiž oslavy a soutěže ponesou v historickém duchu.

„Chceme děti pobavit a zároveň rozšířit jejich vědomosti o městě, v němž žijí. Možnost podívat se na náměstí dostávají i školy, jejichž žáci tam mohou prožít netradiční hodinu dějepisu," láká starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová.

Na soutěžních stanovištích si tak děti jednotlivé historické etapy připomenou skládáním historických map, střelbou z balisty z doby husitské, šermováním s kordy nebo hodem granátu. Číhat na ně bude i pětimetrový drak coby symbol zla. 

Oslava na Jihu? Ve čtvrtek i v pátek

Ve střediscích volného času (SVČ) Gurťjevova a Zálom, a také u kina Luna se v obvodě Ostrava-Jih chystají letošní oslavy svátku všech dětí. SVČ Gurťjevova 7 zve dnes na pohádková, sportovní a rukodělná stanoviště, skákací atrakce, projížďky na konících, výrobu ručního mýdla, lukostřelbu, šermíře, kouzelné bubliny, malování na obličej, pohádkový fotokoutek, opékání párků… To vše od 15 do 18 hodin za 40 korun. Ale jen, nebude -li pršet.

SVČ v Zálomu 2948/1 bude mít podobný program taktéž pouze za hezkého počasí. A to v pátek od 16 do 18 hodin. Uskuteční se pod heslem Děti dětem! a představí se na něm zdejší zájmové kroužky a volnočasové organizace.

U kina Luna proběhne dětský den taktéž v pátek, od 15 hodin. Dorazí mimo jiné i folklorní soubor Inglice z Maďarska, Veselé klaunice (s klaunským workshopem), parkouristé z Urban Motion Freerun (také s vlastním workshopem). Maňáskové divadlo zahraje Velkou sloní pohádku a přímo v kině bude projekce filmů Trollové a Zpívej. Kdo dorazí s maskou zvířete, namalovaným obličejem, případně zde zazpívá písničku, může získat lístek do kina zdarma.

Do zoo za vílou i broukem

Děti svůj dnešní svátek mohou oslavit také v ostravské zoo. Program se uskuteční v době od 9 do 14 hodin. Všechny děti se mohou těšit na malý dárek, který obdrží u vstupu do zoo. V areálu se pak mohou setkat s vílou Amálkou, Červenou karkulkou, broukem Pytlíkem, udatným rytířem a dalšími pohádkovými a zvířecími postavičkami, se kterými si mohou malí oslavenci zahrát a zasoutěžit. Akce se uskuteční pouze za pěkného počasí. Děti ve čtvrtek zaplatí obvyklé vstupné 80 korun.

Den dětí na golfu ve Lhotce

Od 16 do 19 hodin se dnes v Golf Parku Lhotka koná stylizovaný Den dětí. Kromě možnosti zahrát si adventure golf, odpalovat míčky na driving range nebo vyzkoušet putting green v terénu bude pro děti a jejich doprovod připravena taneční show, opékání špekáčků nebo půjčovna in-line a skateboardů.

Z OKOLNÍCH OKRESŮ

Bílovec: K přehradě přijedou hasiči

V Bílovci budou mít malí zvědavci možnost prožít Den dětí s hasiči. Dnes mezi 8. a 12. hodinou budou na ně v areálu u bílovecké přehrady v Údolí mladých čekat hasiči v plné výzbroji. Předvedou ukázku zásahového vozidla CAS20 T815 a hašení ručními hasicími přístroji, dají dětem základy zdravovědy.

Bude se soutěžit v oblékání hasičské výzbroje na čas, v běhu a překonávání překážek, zkusí srazit kuželky hadicí či shodit plechovky vodou z ručních stříkaček.

Odry: Atrakce v parku

Den dětí se bude ve velkém slavit také v Odrách, malí návštěvníci zaplní zámecký park a užijí si oslavy jedinečného dne v roce. Akce se uskuteční tradičně 1. června a mezi 13. a 18. hodinou budou k vidění ukázky místního střediska volného času a především jednotlivá stanoviště, kde děti budou plnit úkoly.

Na příchozí tak čekají tanec, rybářský kroužek, florbal, badminton, turistika, disc golf a tvoření. Děti se dočkají také odměn za splnění úkolů, navštíví je klaun Pepino Prcek, mohou si nechat pomalovat obličej a zaskákat si ve skákacím hradě. V případě deště posunou organizátoři akci ze čtvrtku na pátek. 

Bohumín: Přijďte do aquacentra

Školáci z Bohumína mohou slavit dnešní Den dětí u vody. Tamní aquacentrum naděluje všem dětem do 15 let dárek ve formě zvýhodněného vstupného za dvacetikorunu.

Kopřivnice: Oslavy po indiánsku…

Prostranství před kulturním domem v Kopřivnici zaplní ve čtvrtek malí indiáni, neboť je pro ně připraven Indiánský den dětí. Ty si tak spolu se svými kamarády a rodinami mohou užít svůj jedinečný den v roce v neobvyklém duchu. Dopolední program začne již v 8.30 hodin a přinese zdobení indiánských totemů a pro malé návštěvníky v indiánské čelence pak malou odměnu.

Odpolední program začne ve 14 hodin a taktéž nebude šetřit na atrakcích, děti si vytvoří indiánské čelenky a korálky, projedou se na koních či si nechají pomalovat obličej poindiánsku. Ty, které to nestihly dopoledne, si mohou nazdobit totemy. Od 15 a 16 hodin zahraje divadlo pohádku O princezně Zlatovlásce, která se chtěla stát indiánkou a odpoledne vystoupí také děti z kroužků domu dětí a mládeže. Vstup na akci je zdarma. V případě špatného počasí se akce přesune z prostranství před kulturním domem přímo do kulturního domu.

Havířov: Zahraje skupina Nebe

Odpoledne věnované dětem připravilo na čtvrtek Městské kulturní středisko. Program na náměstí Republiky začne v pravé poledne. Pro nejmenší jsou připraveny soutěže o ceny, pohádky a celá řada pohádkových postaviček, včetně Mimoňů. Navštívit mohou také pohádkovou farmu. Předvedou se taneční škola Horizonty, Limit Dance Corporation, Maniak Aerobik a finalisté pěvecké soutěže Talent 2017. Den završí vystoupení skupiny Nebe. 

Frýdek-Místek: Pustí dětem animovaný film

Kino Vlast ve Frýdku-Místku uvede ve čtvrtek od 17 hodin u příležitosti dětského dne animovaný snímek O myšce a medvědovi. Vstupné činí 80, pro děti do 15 let 60 korun. 

Koupání pro děti bude za korunuK Mezinárodnímu dni dětí připravilo Relaxační centrum Wellness Horal Velké Karlovice speciální akci pro děti. Ty budou mít ve čtvrtek a v pátek vstup do termálních bazénů za symbolickou korunu. Akce se vztahuje na dětskou vstupenku pro děti do 14 let. Podmínkou je doprovod dospělého (maximálně dvě děti na jednu dospělou osobu). Další program ke Dni dětí bude připraven v sobotu v karlovickém zábavním parku Razulák. Ten je v červnu otevřen o víkendech od 10 do 19 hodin. 

VÍKENDOVÉ AKCE KE DNI DĚTÍ

Ostrava: Hurá do Dolních Vítkovic

Den dětí se v areálu Dolních Vítkovic uskuteční v sobotu. Na děti tam čekají poučné i zábavné atrakce. Pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) mají s průkazem pojištěnce vstup zdarma do Velkého světa techniky, Malého světa techniky U6 a na Bolt Tower. „Volnou vstupenku si pojištěnci mohou vyzvednout v den akce od 10 do 18 hodin, do expozice U6 nejpozději v 17 hodin," informovala mluvčí ČPZP Elenka Mazurová. 

VÍCE TIPŮ NA VÍKEND najdete pravidelně každý pátek v tištěném vydání Deníků Moravskoslezského kraje.

Opava: Hlavní lákadlo? Klaun!

Oslava Dne dětí se bude o víkendu konat napříč celou Opavou. V Městských sadech je na sobotní odpoledne připraven program složený z kreativních, sportovních a soutěžních aktivit. Další soutěže pro děti pak chystá na nedělní dopoledne i Opavská kulturní organizace. V kostele sv. Václava na ně budou čekat úkoly inspirované životem svatých. Obchodní centrum Breda na ty nejmladší spoluobčany nezapomíná. V rámci oslav Dne dětí pro ně nachystalo na páteční odpoledne pestrý program. Hlavním lákadlem má být klaunské představení. Pro návštěvníky budou dále připraveny herní zóna, balonková show, selfie koutek, dílničky a mnoho dalších atrakcí. Akce začíná v 15 hodin.

Karviná: Svůj den oslaví v neděli

Zábavné odpoledne ke Dni dětí je připraveno na neděli od 14 hodin na Masarykově náměstí v Karviné-Fryštátě. Na své si přijdou malé i větší děti, připravena je soutěžní cesta a spousta her. Odpolednem se prolne téma cirkus vystoupí žongléři, kouzelníci. Po 17. hodině potěší místní teenagery charismatický raper Lipo.

Vrbno pod Pradědem: Zábava s megabublinou

Spolek Přátelé Vrbenska připravil pro nejmenší velkolepé oslavy Dne dětí, dobře pobavit se ale dostanou příležitost i dospělí. Akce nazvaná Dětský den s megabublinou se uskuteční v neděli od 14 hodin v Zámečku Grohmann ve Vrbně pod Pradědem. Jak sám název akce napovídá, nebude o bubliny nouze, připravena je velká bublinková show a soutěž dětí a také pokus o vytvoření největší bubliny na světě.

Pro děti budou připraveny skákací hrad, barevný ohňostroj, dětské kolo štěstí, malování na obličej a takové zajímavosti jako lovení světla či karneval v bonbonovém lese s kouzelnicí. Od 17 do 18 hodin se bude kácet májka a pak bude vypuštěn balon s pozdravy vrbenských dětí. Zkrátka nepřijdou ani dospělí, od 18 do 21 hodin je pro ně přichystáno večerní posezení s hudbou a občerstvením na grilu, zábavné soutěže a hry o štěstí. 

BruntálSoutěže na náměstí 1. máje

Soutěž kol, koloběžek, kočárků, tříkolek a dalších jezdících strojů se koná v rámci Dne dětí v Bruntále na náměstí 1. máje. Zábava pro děti zde začíná v sobotu od 13 hodin. Na programu jsou sportovní soutěže a hry. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.