Kafe a snídaně, nebo rovnou oběd. Centrum města se během čtyřdenního festivalu Colours of Ostrava hemžilo lidmi s barevnými náramky, které jsou poznávacím znamením návštěvníků Coloursů. V pátek se na Nádražní ulici hned několik zákazníků s kávou v ruce posilňovalo v kavárně CØKAFE.

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 21. července 2023, Ostrava. Svatba na Colours of Ostrava v Kofokaple láska (Tomáš Laloušek a Denisa Laloušková Tomanová).
VIDEO: Na Colours pršelo štěstí. Pár oddával Vladimír Polák z Třech Tygrů

„Na Colours jsem přijela už podesáté. Jsem z Prahy a o tomto místě už jsem několikrát slyšela, tak jsme tady s kamarádkou přišly na snídani,“ svěřuje se jedna ze zákaznic. Někteří zde přichází na rychlou kávu, další zase rovnou na pozdní snídani. Provozní kavárny Lucie Jílkové je evidentní i větší nápor zákazníků. „Určitě je tady více lidí, než mimo festival. Jsme na to ale připravení,“ uvedla Jílková.

Lepší outfity i nálada

Podle provozovatelů ostravských podniků jsou festivaloví návštěvníci mnohem příjemnější a pohodovou atmosféru si tak užívají i restauratéři. „Je to shon, ale na to jsme připravení. Lidé jsou uvolnění, takže si to užíváme i my,“ říká provozní kavárny a bistra DOCK u Havlíčkova nábřeží Jana Velentová. Zde nabízí snídaňové menu, které trvá do 13 hodin.

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 21. července 2023, Ostrava.
VIDEO: Festival Colours finišuje. Takto vypadal pátek v ocelovém koutu Ostravy

„Návštěvníci z festivalu tady chodí s úsměvem a hezky oblečení. Pak si nepřipadám jako v Ostravě, ale jako někde na jihu. Mohlo by to trvat celé léto,“ dodává s úsměvem Valentová, která v DOCKu zažívá už sedmou festivalovou sezónu. Do DOCKu zavítala i návštěvnice Coloursů Izabela se svou kamarádkou.„První den jsme to přehnaly, tak teď jedeme na pohodové vlně. Byly jsme se projít a teď jsme si sem přišly odpočinout,“ říká Izabela, návštěvnice festivalu i bistra.

Na oběd až po pořádném spánku

Nedaleko Havlíčkova nábřeží se festivaloví nadšenci zastavují i v bistru Hogofogo, kde míří rovnou na oběd.

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 21. července 2023, Ostrava. Kecy a politika (komentátoři Bohumil Pečinka a Petrose Michopulos) s prezidentem Petrem Pavlem.
Prezident Pavel v Ostravě: Amnestie za konopí? Pokud bude trh regulován, proč ne

„Přes oběd máme téměř plno, ale lidé chodí až později, protože vzhledem k festivalu se později i probouzí. Pak je krátká pauza a poté dojdou na večeři,“ říká provozní manažer bistra Petr Jonáš. I ten zdůrazňuje lepší náladu zákazníků. „Je z nich cítit uvolněnost, nejsou ve stresu a jsou mnohem příjemnější,“ uvádí Jonáš.