„Tradičně je umístěn před radnicí dvanáctimetrový vánoční strom, který bude osvětlen řetězy s LED diodami v teplé bílé barvě. Po stranách stromu stojí šest andělů o výšce dvou metrů, rovněž potažených drobnými LEDkami. Řetězy se světelnými diodami jsou ověšeny i stromy kolem Prokešova náměstí,“ přiblížila Vojkovská.

Také samotnou budovu zdobí závěsy z LED diod, u vstupů a spodních pater jsou pak zavěšeny bílo-modré girlandy. Korunou výzdoby radnice je pětimetrový anděl u paty věže, jak jinak než nasvícený pomocí LED kabelu. „Jde o unikát pro věž ostravské radnice, která je stejně tak jedinečným a unikátním místem pro jeho realizaci,“ dodala mluvčí magistrátu s tím, že pronájem výzdoby na letošní rok přijde na více než milion korun.

Předvánoční přípravyv těchto dnechodstartovaly také na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Zelené prostranství překryla základová deska, na které bude umístěno veřejné kluziště. Pracovníci specializované firmyna centrálním náměstí rovněž vztyčili vánoční strom. Zhruba čtrnáct metrů vysoký smrk přivezli do moravskoslezské metropole ze Starých Hamrů. Slavnostně rozsvícen bude v sobotu 4. prosince v 16 hodin. Ve stejný den začnou i vánoční trhy na náměstí a bruslení na ledové ploše.

Hvězdičky, stromečky, zvonečky a další ozdoby spojené s Vánoci začalipracovníci Ostravských komunikacíinstalovat na sloupy veřejného osvětlení v ulicích centra města už minulý týden. „Výzdobu jsme letos nijak výrazně nedoplňovali,je opět rozmístěna na nejdůležitějších ulicích a náměstích v našem obvodu,“ uvedl Vítězslav Bystroň, vedoucí odboru místního hospodářství radnice Moravské Ostravy a Přívozu.