Černé pivo z ostravského pivovaru se do hospod dostane po více než sedmdesáti letech. Jak chutná, to mohli v předpremiéře okusit vítězové soutěže Deníku.
Jejich hodnocení najdete už zítra v jeho středečním tištěném vydání.

Černá Barbora. Tak se jmenuje pivní novinka Ostravaru černý třináctistupňový speciál.

Černé pivo z ostravského pivovaru se do hospod dostane po více než sedmdesáti letech.

„Tímto pivem jsme chtěli vzdát hold dvanácti generacím ostravských a karvinských havířů, kteří se navždy zapsali do dějin našeho kraje, a zároveň posílit hrdost na náš region," vysvětlila manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Barbory zdarma

Černá Barbora má na rozdíl od jiných černých piv, která mívají většinou nižší, nebo extrémně vysokou stupňovitost, příjemně vyváženou chuť i obsah alkoholu.

„Při přípravě Černé Barbory jsme vsadili na podobnou kartu jako náš první sládek, to znamená na kvalitní černé pivo, které na trhu podle našeho názoru chybí," řekl vrchní sládek Ostravaru Roman Richter.

Dodal, že ve výrobě se změnily pouze dvě věci. „Použili jsme více sladů konkrétně čtyři a naše černé pivo nebudeme přislazovat. Ponecháme mu jeho přirozenou vyšší hořkost, která je pro Ostravar i celý Moravskoslezský kraj příznačná," uvedl vrchní sládek.

Černý speciál bude mít premiéru na Slavnostech pivovaru Ostravar už tuto sobotu, 7. června.

„Díky Černé Barboře budou mít letos všechny ženy a dívky jménem Barbora na slavnosti vstup zdarma," doplnila Cieciotková.

Limitovaná edice nového piva se pak v ostravských hospodách začne čepovat od pondělí 9. června. V nabídce by měla být do konce léta, což je hlavní pivní sezona.