Kampaň s příznačným názvem „Už to nevidíme černě“ vstoupila v platnost 3. listopadu a od té doby své dluhy vůči dopravci zaplatilo už více než 500 hříšníků. Splatili tím částku za bezmála sedm milionů korun! Čistě matematicky tak jeden pasažér, jemuž narůstaly úroky, dlužil dopravci vysoko přes deset tisíc korun! Pokuta za jízdu načerno totiž stojí desetinu.

Původně se mohli neplatiči vykoupit pouze do Vánoc, ale jelikož na nabídku slyší, rozhodl se dopravce termín prodloužit. „Ti, kteří této příležitosti dosud nevyužili, mají poslední šanci. Amnestii prodlužujeme až do 31. prosince. Po skončení kampaně předáme nedořešené případy třetí straně k účinnému vymáhání,“ předesílá ředitel DPO Daniel Morys.

Revizoři v akci. Ilustrační foto
Černí pasažéři v MHD se mohou vykoupit. Amnestie však není pro všechny

PROBLÉMOVÉ LINKY

Zatímco někteří lidé se zbavili svých dluhů a příštího půl roku mohou jezdit bez obav z přistižení revizory, dopravce si zase nadělil předvánoční dárek – neočekávané příjmy přes jeden milion korun. Od nového roku to navíc černí pasažéři budou mít ještě těžší.

Asistenti přepravy, kteří sice pokuty neukládají, ale neplatiče z dopravních prostředků rovnou „vyhazují“, potažmo je do nich nepouštějí, se nově vyskytují na dalších linkách. Těch, které samotní cestující označili za problémové. Platí to o tramvajových linkách č. 4, 3 a 11, autobusech 21, 48 a 33 a trolejbusu 108.

„Na základě ankety jsme si udělali obrázek o linkách, které jsou podle našich cestujících problémové,“ říká Morys.

Ilustrační foto
Nákupní centra a prodejny v Ostravě posílily ochranku
Křižovatka Sokolské třídy s Českobratrskou ulicí v Ostravě
Změny v ostravské křižovatce hrůzy. Řidiči často zmatkují: Která šipka platí?