Zatímco na mnoha pobočkách České pošty v pátek 30. června probíhaly poslední minuty jejich existence, v ostravském nákupním centru Forum Nová Karolina se slavnostně otevírala pobočka nová.

„Jsme rádi, že se nám podařil náš dlouhodobý záměr přestěhovat pobočku České pošty do lokality, kde se koncentrují klienti, kde je příjemné prostředí a dobrá dostupnost i bezbariérovost,“ uvedla slavnostní otevření moderní pobočky České pošty Martina Ivanová, ředitelka divize státní poštovní služby.

Seznam zrušených poboček České pošty najdete přehledně zde. Proklikejte si mapu:

Moderní s novými službami

Pobočka se nachází v prvním patře nákupního centra, kde nabízí čtyři přepážky a nový vyvolávací systém. Součástí je i nová pobočka ePošta, kde si zákazníci budou moci vyřídit operace týkající se služby Czech POINT a další nové služby, které budou k dispozici později. Lidé zde mají i novou možnost objednání návštěvy na konkrétní datum i čas.

„Nebudou tak muset čekat ve špičkách,“ dodala Ivanová. Tato možnost je k dispozici na webu a v mobilní aplikaci České pošty. Slavnostního otevření nové pobočky se zúčastnil i starosta městského obvodu Jiří Veselka. „V dnešní době je vznik nové pošty zázrak a má velký význam nejen pro náš obvod, ale i pro celou Ostravu,“ uvedl starosta.

Nová pobočka bude zákazníkům k dispozici ve všední dny od 8 do 19 hodin a v sobotu od 8 do 13 hodin. O nedělích bude pošta uzavřená.

Na vlastní náklady

V Ostravě se mělo původně rušit 19 poboček, seznam se ale postupně upravil. Česká pošta po jednání se zástupci měst a obcí vyměnila v seznamu 300 rušených poboček 21 za jiné. Nejvíce změn tak prošlo kromě Vysočiny právě v Moravskoslezském kraji. Jedním z „nejpostiženějších“ ostravských obvodů je Jih, kde ale zůstávají nakonec čtyři pobočky.

Jedna z nich je i Česká pošta v Hrabůvce v ulici Horní 55, která bude fungovat v režimu Partner+ a její provoz bude hradit městský obvod Ostrava-Jih.

„Beru to jako nevstřícný krok organizace, která je placena státem, protože ty změny jsou i tak stále negativní, ale pokusili jsme se aspoň v rámci našich možností vyjít vstříc co největšímu počtu obyvatel,“ uvedl pro televizi Polar starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.