Poslední čtyři roky vedl ostravské studio České televize její dřívější zahraniční zpravodaj Miroslav Karas, který ve funkci nahradil právě Tomáše Šiřinu. I jemu však už na konci března skončí funkční období a vedení televize se proto rozhodlo vypsat nové výběrové řízení.

Demonstrace před Liberty Ostrava, 22. 2. 2024
VIDEO: Gupto, táhni! Na dva tisíce lidí demonstrovalo za práci v Liberty Ostrava

Zprávu ČT nestaví tak, že hledá jeho nástupce, natož že by s prací Miroslava Karase byla nespokojená. Výběrové řízení podle generálního ředitele Jana Součka jen považuje za nejtransparentnější způsob, jak danou pozici obsadit na další období, byť by při tom nutně nemuselo dojít k personální změně.

„V tuto chvíli své další plány zvažuji, proto se nemohu zatím k celé situaci blíže a konkrétněji vyjádřit,“ vzkázal Deníku Miroslav Karas na dotaz, jestli se výběrového řízení po jeho vypsání zúčastní a bude usilovat o prodloužení mandátu.

Ukradený elektrický chopper.
To nevymyslíte! Muž z Ostravy hloupě přišel o motorku. Pak se stal zázrak

V kuloárech se začalo proslýchat, že by se na své někdejší místo mohl chtít vrátit Tomáš Šiřina, který poslední tři roky vede Dolní Vítkovice a od března ve funkci končí. „To je pravda,“ potvrdil svůj konec. „Ale o tom, že bych se vracel do televize, jsem nepřemýšlel, mám jiné plány,“ prozradil Deníku.

Nová šéfka DOV

Výběrové řízení jej proto s největší pravděpodobností mine. „Vím, že se výběrové řízení na ředitele ostravského studia koná, ale téma to pro mě není. Prožil jsem tam osm krásných let, možná nejlepších v profesní kariéře, ale návraty obvykle nejsou moc dobrý nápad,“ vysvětlil svůj postoj Tomáš Šiřina.

Renáta Červená.Renáta Červená.Zdroj: DOV

Pokračovat ale nebude ani jako šéf Dolních Vítkovic, kde ho od března ve funkci nahradí dosavadní členka představenstva Renata Červená. Někdejší ředitelka programu a marketingu Radia Čas a dramaturgyně České televize pracuje v DOV od roku 2021, kde byla manažerkou marketingu a později členkou představenstva spolku.

„Děkuji Tomáši Šiřinovi za odvedenou práci a jsem rád, že se do čela DOV dostává právě Renata Červená, se kterou nás spojuje dosavadní skvělá spolupráce v představenstvu,“ uvedl předseda představenstva spolku Dolní oblast Vítkovice Rodan Broskevič.

Muž již chodí o holích.
Muž bodl těhotnou družku. Pak se slovy: „Maruš, já tě miluji!“ skočil z okna

„Do DOV jsem přišel v době vrcholící covidové pandemie v opravdu neradostné situaci. Odcházím po třech letech a troufnu si tvrdit, že spolek je v dobré kondici a celkově stabilizovaný. Svým kolegům děkuji a svým nástupcům přeji, ať Dolní Vítkovice zase posunou o krok dál,“ řekl Šiřina k uzavírající se kapitole svého profesního života.