Poslední čtyři roky vedl ostravské studio České televize její dřívější zahraniční zpravodaj Miroslav Karas, který ve funkci nahradil Tomáše Šiřinu. Za pár dní, na konci března, mu však skončí funkční období a vedení televize se proto rozhodlo vypsat nové výběrové řízení. To se konalo dnes.

Čtěte k tématu

Zprávu Česká televize nestavěla tak, že hledá jeho nástupce, natož že by s prací Miroslava Karase byla nespokojená. Výběrové řízení podle generálního ředitele Jana Součka jen považuje za nejtransparentnější způsob, jak danou pozici obsadit na další období, byť by při tom nutně nemuselo dojít k personální změně.

Dvě ženy a sedm mužů

Ostatně Miroslav Karas byl jedním z kandidátů, který se o funkci znovu ucházel. „Do výběrového řízení na ředitele televizního studia Ostrava se přihlásilo celkem devět kandidátů, z toho byly dvě ženy a sedm mužů,“ řekla Deníku mluvčí České televize Vendula Krejčová.

Ne všichni přihlášení se však účastní samotného výběrového řízení. Někteří nesplňovali kritéria pro danou pozici. „Na základě zaslaných projektů a profesních profilů jednotlivých uchazečů vybrala výběrová komise pět kandidátů do výběrového řízení,“ dodala Vendula Krejčová.

Ubytovna ProDante, Liberty Ostrava, 12. 3. 2024, Ostrava
Liberty Ostrava si stěžuje na drahé energie, s podnikateli v areálu jedná stejně

Žádná jména však Česká televize až do vyhlášení výsledků výběrového řízení zveřejňovat nebude. A to ještě chvíli potrvá. Vítěze výběrového řízení ředitel České televize představí Radě ČT 17. dubna. Do té doby jsou výsledky tajné.

Už dříve však Deníku svou účast ve výběrovém řízení potvrdil stávající ředitel Miroslav Karas, který usiloval o prodloužení čtyřletého mandátu. Deník ví také o některých dalších uchazečích, kteří si však s ohledem na stávající zaměstnání nepřejí být zmiňováni.