Ve čtvrtek bude navíc chladno, ráno mohou na východě země teploty klesat až k minus šesti stupňům Celsia, na ostatním území bude mezi nulou a minus čtyřmi stupni.

Silný vítr

„Před a na studené frontě, která bude přes naše území postupovat od severu v noci ze čtvrtka na pátek, bude zesilovat jihozápadní až západní vítr na čerstvý,“ uvedli meteorologové.

Jejich upozornění před silným větrem platí od čtvrtečních 18:00 do pátečních 6:00 pro všechny kraje kromě Jihomoravského, Zlínského a jižní poloviny Olomouckého kraje. V pátek ráno bude vítr částečně slábnout.

Celodenní stávka akademiků filozofické fakulty, fakulty humanitních studií a evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy kvůli mzdám a finanční situaci vysokých škol.
Stávka zasáhne celé Česko, zapojí se také Ostrava. Podpora zní i z Pákistánu

Lidem v regionech, kde bude větrno, doporučují meteorologové při pohybu venku a při jízdě autem opatrnost.

Teploty pod nulou

Ve čtvrtek bude navíc chladno, ráno mohou na východě země teploty klesat až k minus šesti stupňům Celsia, na ostatním území bude mezi nulou a minus čtyřmi stupni. S oteplením nelze počítat ani v nadcházejících dnech. „V neděli bychom se mohli v nížinách dokonce dočkat denních maxim, které se nedostanou nad nula stupňů,“ uvedli meteorologové na facebooku.

Mrazivé počasí. Ilustrační snímek
Mrazivý týden. Teploty v Česku se propadnou k nule, poté se zase oteplí

Vzduch, který bude do Česka proudit od severu až severozápadu, bude arktický a současně oceánský, tedy vlhký. S ohledem na to očekávají sněžení i v nížinách, kde by se přechodně měla vytvořit i souvislá sněhová pokrývka. Na horách by mělo napadnout několik desítek centimetrů sněhu.