Vedle ledovky působí řidičům problémy i sníh. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic zejména na jesenické straně Moravskoslezského kraje.

Na Bruntálsku jsou místa, kde se tvoří sněhové jazyky nebo závěje a kvůli přeháňkám je tam snížená dohlednost. Uzavřeno je několik místních silnic, například I/11 mezi Bruntálem a Horním Benešovem. Na silnici v Lichnově-Dubnici zablokoval průjezd uvízlý autobus.

Ledovka. Ilustrační snímek
Česko pokryje ledovka. Bude se tvořit po celé zemi, varují meteorologové

"Všechna technika i posily jsou v terénu," uvedli k situaci na Bruntálsku silničáři.

I na silnicích v ostatních částech kraje by měli být řidiči opatrní. Místy se tvoří ledovka, nebezpečí náledí je například na dálnici D48. Na silnicích nižších tříd mohou být závěje či zajetá vrstva sněhu. Dálnice a silnice první třídy jsou jinak převážně mokré nebo vlhké po chemickém ošetření. Ve vyšších polohách zejména v Beskydech je ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Na devatenáctikilometrovém úseku silnice I/56 na Frýdecko-Místecku v Beskydech mezi obcemi Ostravice a Bílá platí zákaz vjezdu pro nákladní vozy těžší 12 tun. Silnice je jedním z hlavních tahů na Slovensko.

Záběr z prezentačního videa ŘSD.
Zlepšení na tahu mezi Opavou a Ostravou? Kraj zahájil územní řízení

Před namrzající vozovkou varovala ráno i správa silnic na Olomoucku, Šumpersku a Jesenicku.

Na Šumpersku a Jesenicku silnice ve vyšších polohách pokrývá rozbředlý sníh, na méně důležitých cestách je ujetá vrstva sněhu s posypem. Podobná situace panuje také v kopcovitých částech Olomoucka, Přerovska a Prostějovska. Kvůli silnému větru se mohou tvořit sněhové jazyky.

Na sněhu ne! Bolt stáhl koloběžky z ulic
Ani v Ostravě na sněhu ne. Bolt stáhl koloběžky z ulic českých měst

Podle předpovědi meteorologů bude v kraji oblačno až zataženo, ojediněle lze čekat mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Teploty se budou pohybovat kolem nuly.

Se slábnutím větru bude pravděpodobnost tvorby sněhových jazyků i silné námrazy klesat. Na severovýchodě vydrží větrné počasí ale i během úterý, doplnili meteorologové.