Nesem vám noviny… Až symbolicky začne právě touto koledou jedna z největších předvánočních akcí, jejíž osmý ročník se uskuteční na stovkách míst u nás, ale i v zahraničí. V Ostravě se lidé ke zpívání koled sejdou ve středu 12. prosince vpodvečer na Masarykově náměstí v centru, ale také na Alšově náměstí v Porubě.

Do akce Česko zpívá koledy s Deníkem se v krajském městě opět přihlásila i Mateřská škola Adamusova v Ostravě-Hrabůvce, lidé se sejdou a společně si zanotují také u Domu zahrádkářů.

Zapojí se také restaurace Oáza v části Poruba Ves, nebo třeba u radnice v Krásném Poli. Další místa se mohou nadále hlásit přes stránky Ceskozpivakoledy.cz.

Na Masarykově náměstí bude hlavní tón udávat tak jako v předchozích ročnících kapela Šajtar. „Už všechny koledy poctivě trénujeme a moc se těšíme na tuto úžasnou akci. Máme nacvičené i další písničky, takže už teď můžeme slíbit přídavek, ať si lidé tuto krásnou událost co nejvíce užijí,“ řekl za kapelu Šajtar Vladimír Herberk.

Na Masarykově náměstí je akce Česko zpívá koledy s Deníkem už tradiční součástí vánočních trhů, které přinášejí denně zajímavý program a k tomu mnoho stánků či třeba ledové kluziště. Zahájeny budou už tento čtvrtek, slavností rozsvícení vánočního stromu se pak odehraje v neděli 2. prosince v 17 hodin.

Stánky a pravidelný program bude mít i porubské Alšovo náměstí, kde se koledy rovněž rozezní. „Letos bude na podiu koledy zpívat sbor Choir van GOH z gymnázia Olgy Havlové. Spolu s ním vystoupí zpěvák David Deyl,“ uvedla mluvčí porubské radnice Jana Janošcová a dodala, že rozsvěcení vánočního stromu na „Alšáku“ se uskuteční v neděli 9. prosince v 17 hodin.

A které koledy se budou letos zpívat? Kromě už zmíněné Nesem vám noviny to budou ještě Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a na závěr vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Texty všech těchto koled najdete v příloze, která vyjde v Deníku v den zpívání tedy ve středu 12. prosince. Tak nezapomeňte v 18 hodin přijít na některé z uvedených míst a užít si atmosféru této jedinečné akce!