Stavební práce jdou do finále, dělníci pokládají asfaltový koberec. Druhý z mostů v ulici Českobratrské je takřka hotov. Podle informací Deníku by se měl otevřít s předstihem, i když některé dodělávky ještě budou pokračovat.

Přečtěte si také:Pozemky na nábřeží? Platba odložena

„Místo začátku příštího roku začne jižní most sloužit řidičům už zkraje letošního prosince,“ potvrdila mluvčí stavební firmy Eurovia Petra Kučerová.

Pohled Ostravanů na tuto stavbu za sto šedesát milionů korun je dvojí. Jedni se těší, že konečně skončí dopravní problémy na vjezdu do centra metropole, které nyní často vznikají kvůli ucpání stávajícího severního mostu v dopravních špičkách.

„Je to šílenství. Druhý most přivede do už tak přetíženého centra města ještě více aut. Zatímco na Západě se snaží auta z center vytlačit, my jim stavíme lepší vjezdy, jako by nás snad dostatečně netrápil problém se smogem,“ naříká naopak druhá část veřejnosti.

Náměstek primátora pro dopravu Aleš Boháč se přiklání k názoru první skupiny. Druhý most bude podle něj pro centrum Ostravy spíše přínosný. Umožní totiž plynulejší provoz a auta tak nebudou městem pomalu projíždět v kolonách a čoudit jako nyní.

„Dnes, když je v provozu jen jeden most a dojde k nehodě, tak se vytvoří totální špunt. Díky druhému mostu se bude moci doprava odklonit. To je jeden z přínosů,“ uvedl Boháč.

Další výhodou má být podle něj to, že auta nebudou muset jet přímo do centra, ale rozptýlí se z Českobratrské na okolní komunikace. Mnoho důležitých přípojek ale zatím čeká na svou realizaci.

„Napojením Frýdlantských mostů a mostu v Českobratrské na novou ulici Porážkovou se příští rok vytvoří takový malý obchvat centra. Počítáme také s tím, že příští rok půjde už vyčleněných sto sedmdesát milionů korun na propojení Prodloužené Místecké s Českobratrskou, Hornopolní a Cihelní ulicí, což by dopravě v centru Ostravy taky velmi pomohlo,“ vyjádřil se dále Boháč.

Související články:Gagarinovo náměstí se nově dláždí

Kauzy spojené s proměnou Ostravy