Českobratrská ulice patří v Ostravě mezi nejvytíženější komunikace v centru města. Práce na ní začaly loni a pokračovat ještě mají do příštího roku. Podle současného stavu rozpracovanosti by měly skončit v plánovaném termínu.

„Měli bychom to stihnout,“ potvrdil stavbyvedoucí společnosti ODS - Dopravní stavby Ostrava Bohdan Pernica. Tato firma má rekonstrukci na starosti. Nejdůležitější uzavírka teprve na řidiče čeká. Začít by měla 11. srpna. Pro osobní dopravu bude plně neprůjezdná křižovatka s Hornopolní ulicí. Podle Pernici se bude na této křižovatce montovat nové trolejové vedení. Křižovatka by měla začít fungovat počátkem nového školního roku. Stavebníci musejí pracovat v těsné blízkosti projíždějících aut, protože Českobratrská ulice je částečně průjezdná.

„Daleko výhodnější by pro nás bylo, kdyby se Českobratrská uzavřela kompletně a my bychom mohli pracovat ještě efektivněji,“ popsal stavbyvedoucí. Stavebníci pracují na několika místech Českobratrské ulice. První částí stavby je rozšíření vozovky u Janáčkovy konzervatoře. Aby mohla silnice získat nový rozměr, museli dělníci předtím zbourat budovu bývalého antikvariátu Artforum.

Složitou navazující stavbou je „narovnání“ Českobratrské ulice a výstavba nového mostu. Ten bude hotový příští rok na jaře. Celá rekonstrukce by měla skončit v červnu příštího roku. Rekonstrukce Českobratrské ulice bude stát 309 milionů korun. Moravskoslezský kraj zaplatí větší část. Jako vlastník komunikace získal na projekt také příspěvek z Evropské unie. Přes sedmdesát milionů korun zaplatí město Ostrava ze svého rozpočtu.