Na návštěvníky čeká osmnáct programových dní. Těšit se mohou na cestopisné přednášky, filmy, besedy, workshopy, koncerty a další akce. K největším magnetům bude patřit přednáška reportéra Tomáše Poláčka o stopu západní Afrikou, roční cestě kolem světa nebo půlroční cestě na kole po Novém Zélandu. Mimořádně zajímavá bude přednáška Hanky Machalové, specialistky na levné cestování, s jejími tipy pro cesty Evropou. Samostatný večer bude věnován vodáckým výpravám.

Programy probíhají v kině Vesmír, DK Akord, v Domě kultury města Ostravy, v Planetáriu Ostrava, centru Pant, v klubu Parník, v DK Hlučín, v DDM Poruba a na dalších místech.

Nedílnou součástí festivalu jsou koncerty. Zvláštním hostem bude také legendární recitátor Mirek Kovářík. Letošní fotografickou výstavu obstará Petr Pazdírek s fotografiemi Beskyd. V rámci workshopů se mimo jiné bude hovořit o nezávislém a nízkonákladovém cestování, fotografování na cestách, o práci s mapou a mobilem nebo o první pomoci na cestách. Podrobný program lze nalézt na www.ozvenyostrava.cz.