Veřejnosti začnepodchod sloužit po kolaudaci v úterý 14. září.

„V objektu byla provedena sanace stávajících vnitřních i vnějších betonových ploch včetně odstranění vlhkosti a prosakující vody. Byly odřezány části betonových korpusů a osazeno prosvětlené zastřešení. Všechny východy mají nová schodiště, nová je dlažba a obklady stěn. Tělesně postižení spoluobčané přivítají instalaci nových plošin pro bezbariérový přístup. Osvětlení podchodu je napojeno na systém veřejného osvětlení, pro zvýšení bezpečnosti jsou na místě kamery. Součástí rekonstrukce byla také úprava zpevněných ploch přilehlého sídliště na straně Dubina a doplnění lokality městským mobiliářem,“ popsal mluvčí Ostravy-Jihu Michael Kutty.

Dodal, že na Jihu je ještě dvanáct významných podchodů, které jsou asi pětadvacet let staré a potřebovaly by kompletní rekonstrukci. „Obvod je má ve správě od roku 1991. Některé z nich jsou v pronájmu společností, respektive soukromých osob. Jejich úkolem je pouze drobná údržba a úklid, o ostatní se musí starat úřad,“ uvedl starosta Ostravy-Jihu Karel Sibinský (ČSSD). „Chtěli bychom každý rok kompletně opravit jeden podchod. Problematická je jejich celková technologie, do většiny z nich zatéká, nevyhovující jsou izolace, elektrorozvody, u většiny podchodů nejsou řešeny vjezdy pro tělesně postižené spoluobčany na vozíčku ani pro matky s kočárky,“ popsal Sibinský.

Po rekonstrukci podchodu u zastávky A. Poledníka by se podle něj měly opravovat podchody na ulici Dr. Martínka a u Dřevoprodeje. Kompletní rekonstrukce se dočká podchod na Horní ulici u Finančního úřadu v Hrabůvce. Její součástí budou i rozsáhlejší úpravy okolního prostranství.