„Vystudovala jsem Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových, závodně jsem plavala. Dokonce jsem byla v týmu s Barborou Závadovou a zúčastnila jsem se i mistrovství republiky v Podolí. Práce v kanceláři mě tak vůbec nelákala a chtěla jsem spíše zaměstnání, které se dá skloubit se sportem. Rodiče navíc pracují v integrovaných bezpečnostních složkách a babička ve zdravotnictví, vždycky jsem tak mířila tímto směrem,“ vysvětluje volbu svého povolání nová strážnice.

Tříměsíční přípravný kurz, který je pro vstup k městské policii nutný, absolvovala s radostí a se zapálením. Vyzkoušela si například hodiny taktiky či tělocvik, se kterým pochopitelně jako sportovkyně neměla sebemenší problémy. Všechny testy fyzické zdatnosti tak zvládla bez obtíží. „Během kurzu jsme měli super kolektiv, všichni jsme si pomáhali a učili se spolu. A učitelé byli taky skvělí,“ popisuje své zážitky z policejní přípravy.

Na kurzy, které slouží zároveň jako zkušební doba, pak ihned navázal nástup do služby. „Už od 1. března pracuju na pozici hlídkař. Zařazena jsem na Jihu, což je teda větší oblast. K zákrokům proto jezdíme někdy i autem. A za těch pár měsíců už jsem coby strážník zažila snad všechno krádeže, špatné parkování, potyčky s bezdomovci nebo spolupráci se záchranáři či s Policií ČR,“ dodává k rozsahu svých povinností Odstrčilíková.

PAVLÍNA VÍTKOVÁ