Provozovatelé útulku zároveň prosí hodné lidi, zda by mohli přinést z domovů přebývající deky do pelíšků pro pejsky na zahřátí.

Cindy – šesti a půl letá fena, kříženec německého ovčáka černé barvy. Byla nalezena koncem března letošního roku v Ostravě-Hrabůvce, kde se přidala k nálezci. Je to fenka středního až většího vzrůstu, trochu nedůvěřivá k cizím osobám. Bývala plachá, ale už je socializovaná. Je vhodná do bytu i na zahrádku, také ke starším lidem. Povahou je klidná.

Zita – sedmi a půl letá fena německého ovčáka, vlkošedé barvy. V útulku je od počátku května tohoto roku. Byla nalezena v Ostravě-Martinově na ulici Provozní, kde byla delší dobu uvázána na skládce. Je to starší psí dáma, klidná, pohodová. Není vhodná do strážní služby. Může žít v bytě nebo domečku i s jiným pejskem, nebo také u starších lidí jako společník.

Viki – dvou a půl letá fenka, kříženec středního vzrůstu, bílá s černými znaky. Byla nalezena v centru Ostravy na Prokešově náměstí před Novou radnicí. Na sobě měla kožený obojek. Ztráta pánečka pro ni byla stresující, zřejmě na něm byla závislá a v útulku je smutná. Je to pejsek pro jednoho pána, je vhodná nejlépe pro osamělou osobu, není vhodná k dětem. Může žít v bytě i na zahrádce rodinného domu.