V oznámený den se sejdou jezdci na ozdobených koních a objíždějí veškeré hranice staroveské. Účelem „jizdy“ bylo v minulosti ochránit území obce před vším zlým a zajistit její rozkvět. Součástí „jizdy“ je také zvyk „vyplácení selských synků“. Ti jsou na pomezních kamenech po starodávném způsobu pruty šleháni, aby jim znalost pozemků v paměť hluboce uložena byla.

Letošní obecní slavnosti se uskuteční v sobotu 19. května 2018. V 11 hodin je zahájí v areálu zámeckého parku slavnostní fanfáry, které přivítají zámecké panstvo, místního fojta, faráře a shromážděný poddaný lid. Následuje „slovo vrchnosti k poddaným“, poté vyjíždí průvod s nazdobenými kočáry, bryčkami a jezdci na koních na projížďku po Staré Vsi a místní části Košatce.

Po obhlídce vesnice se průvod vrací zpět k zámku, kde probíhá po celé odpoledne pestrý program. Večerní část programu bude patřit vystoupení kapely Michal David revival a celý den ukončí společné pobavení s kapelou Maras. V průběhu dne budou v zámeckém parku připraveny pro děti skákací atrakce a historický kolotoč, ukázka domácího zpracování vlny s dílničkou pro děti. Nebude chybět ani bohaté občerstvení. Vstup je volný.