Tomáš Šiřina, šéfredaktor – vystudoval gymnázium na ulici dr. Šmerala v Moravské Ostravě a češtinu a dějepis na Pedagogické fakultě o ulici dál. Původně sportovní redaktor, proto patří sport mezi jeho záliby.

Zuzana Sedláčková, zástupkyně šéfredaktora – rodačka z Jeseníku, kde vystudovala gymnázium, a přišla do Ostravy, kde absolvovala češtinu a dějepis na Pedagogické fakultě. K jejím koníčkům patří četba, zajímá se o ekonomiku a kulturu.

Věra Škrobánková, redakční sekretářka – absolventka SEŠ v Opavě, do redakce deníku Svoboda přišla roku 1998. Ráda pracuje na zahrádce, plete a miluje přírodu.

Břetislav Lapisz, redaktor – vytváří ekonomickou stránku, absolvoval Pedagogickou fakultu v Ostravě, na prvoligové úrovni hrál stolní tenis. Ve volných chvílích kutí na zahradě.

Jakub Nohavica, redaktor – po studiích soukromé manažerské školy přišel do naší redakce, kde pracuje teprve rok. Má rád sport, který nejen sleduje, ale také aktivně provozuje.

Břetislav Uhlář, redaktor kultury – zkušený matador regionálních novin, vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě a také DAMU v Praze. Velkou část svého života zasvětil umění (fi lm, divadlo, hudba, výtvarné umění), kterým rozumí, a které jsou také jeho největším koníčkem. Vydal několik sbírek básní.

Jiří Šodek, korektor – vystudoval gymnázium Hladnov a pak češtinu a dějepis na Pedagogické fakultě v Ostravě. Má rád své dvě dcery, divadlo, krásnou literaturu a práci se dřevem.

Michael Kutty, sportovní redaktor – vystudoval žurnalistiku v Olomouci a ve Zlíně, v regionálních novinách pracuje už 13 let. Když má čas, věnuje se turistice, houbaření a lyžování.

Zdeněk Havlena, webeditor – vystudoval Karlovu univerzitu, fakultu žurnalistiky. Do tehdejšího deníku Svoboda přišel v roce 1992. Rád cestuje, miluje hudbu, přírodu, víno a zpěv.

Marie Rodovská, sportovní redaktorka – k novinám přišla hned po gymnáziu a věnuje se sportovní novinařině. Ke svým zálibám řadí práci, četbu a sama říká, že nejradši se válí u moře.

Irena Fabiánová, webeditorka – do redakce přišla před dvěma lety. Absolventka sportovního gymnázia v Zábřehu, dokončuje magisterské studium na OU. Miluje jízdu na kole, cestování, zbožňuje pivo.

Marie Stypková, redaktorka – vystudovala Pedagogickou fakultu (čeština – němčina), patnáct let učila v Dobré a novinařině se věnuje deset let. Má ráda svoji rodinu, psa Pepu a ve volném čase dává přednost duchovním naukám.

Radim Šlezingr, redaktor – absolvent Ekonomické fakulty VŠB-TU, v novinách pracuje od roku 1992, ve volném čase se věnuje rodině, miluje švýcarské hodinky a jachting.

Šárka Mrvová, editorka – vystudovala typografi ckou školu, konzervatoř a uměleckou průmyslovku, mezi její záliby proto patří výtvarné umění, sama maluje a tesá dřevěné loutky, na což má málo času, protože je pracovně vytížená.

Mirka Chlebounová, redaktorka – vystudovala žurnalistku v Praze, profesi se věnuje 10 let, ráda chodí do kina, čte knihy a jezdí na kole.

Hana Porebská, editorka – má za sebou nejen studium žurnalistiky, ale také bohatou praxi v médiích - pracovala v České televizi, dříve také v regionálním deníku Svoboda. Jako autor se podílela na několika knižních projektech. Ve volném čase dává přednost rodině a dobré knize.

Martin Pleva, reportér – na Ostravské univerzitě vystudoval český jazyk a literaturu, mezi jeho záliby se řadí četba, cestování, sport a manželka.

Zdeněk Janiurek, editor – na Karlově univerzitě vystudoval žurnalistiku, je v redakci služebně nejstarší, kromě rodiny má tři záliby: jídlo, knihy, sport.

Jaroslav Perdoch, redaktor – specialista na krimi – absolvent „huťárny“ na VŠB, fanatický houbař, který pije černou desítku a rád si zahraje taroky.

Miroslav Kucej, fotoreportér – pracoval i pro bulvární deníky, je známý svou obětavostí. Ve volném čase se věnuje motorismu, zejména svému „plechovému miláčkovi“ v garáži.

Jitka Hrivňáková, editorka – do redakce tehdejšího Moravskoslezského dne přišla v roce 1991. Absolventka oboru vědecko-technické informace na UJEP V Brně. Cestování, hory, moře …

Adolf Horsinka, fotoreportér – elév redakce. V současné době studuje 4. ročník střední umělecké školy, obor fotografi e a média. Miluje svou přítelkyni, rád jezdí na kole, cestuje a hodně času tráví ve fi tnesscentru.

Šárka Švestková, editorka – do redakce tehdejšího Moravskoslezského dne přišla v roce 1994. Nejradši má četbu, fi lm, manžela a chatu na horách.

Aleš Uher, šéf sportovního oddělení – chodil na gymnázium na Šmeralově ulici a hned potom přišel do redakce tehdejšího deníku Svoboda. Má rád svoji rodinu, zejména čerstvě narozenou dceru Johanku, sport a oslavy všeho druhu.

Martin Otipka, sportovní redaktor – nepracuje v Deníku dlouho. Nastoupil začátkem února. Absolvent Gymnázia Olgy Havlové v Porubě. Má rád svoji rodinu, sport a historii.