V pondělí zrána se na místo třetí skládky vydal starosta Třebovic František Šichnárek, který neskrýval své rozhořčení. „Tohle snad není možné! Je to stejné, jako v předchozích dvou případech. Opět to jsou plastové autodíly. Tipuji to na dva až tři kontejnery,“ uvedl František Šichnárek.

Vše podle něj nasvědčuje tomu, že jde o „práci“ nějakého autovrakoviště, které končí nebo čistí své prostory. „Rozebrali auta a vše, co bylo na prodej, zpeněžili. A plastů se takto zbavili. Věřím, že se viníka podaří co nejdříve vypátrat a potrestat. Domnívám se, že jde o trestný čin. Nepochybuji, že se v těch hromadách najde i nějaký zvlášť nebezpečný odpad,“ dodal starosta, který vše oznámil městské policii.

close Další skládka se objevila v Třebovicích. info Zdroj: se souhlasem Městského úřadu Třebovice zoom_in Další skládka se objevila v Třebovicích.

Je pravděpodobné, že případ bude následně postoupen Policii ČR. Stejně se tak stalo u dvou předchozích skládek v Šilheřovicích a Hošťálkovicích. První událost vyšetřuje policie v Hlučíně, druhou oddělení z Přívozu. Po odhalení nové skládky v Třebovicích je více než pravděpodobné, že všechny má na svědomí stejný viník. Policie po něm pátrá.

Fotografie skládek se objevily na sociálních sítích. Některé pořídil David Pfleger během vycházky v Černém lese. „Jelikož mám psa a malého syna, tak často chodíme na procházky do lesa. Ta skládka, kterou jsem nafotil, se nachází přímo na cestičce, po které chodíme,“ sdělil Deníku David Pfleger a dodal: „Je to opravdu hnus. Už jsem si docela zvykl, že v lese najdeme pneumatiku nebo nějaký bordel, ale toto už je opravdu moc. Doufám, že se dočtu, že ta firma nebo osoba byla potrestaná.“ V odpadech našel David Pfleger i dokumenty, které by policistům mohly pomoci při vyšetřování.