Celovečerní snímek producentů Vratislava Šlajera, Jakuba Košťála, Milana Kuchynky a režiséra Pavla Soukupa#annaismissing bude mít exkluzivní předpremiéru na festivalu Colours of Ostrava v sobotu 22. července v 11.30 hodin v rámci programu Meltingpot na Gamechangers stage za doprovodu delegace představitelek hlavních rolí Viktorie Vítové coby Anny a Alexandry Vostrejžové alias Niny a tvůrců. 

Trailer k filmu (někdy je potřeba několik sekund počkat, než se video načte):

Zdroj: Youtube

Stejně jako v seriálu#martyisdead inspirovaným reálným případem kyberšikany, tak i v napínavém příběhu s překvapivým odhalením#annaismissing se tvůrci zabývají odvrácenou stránkou internetu, která změní život jedné konkrétní rodině.

Kazma Kazmitch, vlastním jménem Kamil Bartošek a jeho ONE MAN SHOW, 18. května 2022 v Ostravě.
Kazmova One Man Show míří do kin. V Ostravě je vyprodáno

Nina se totiž rozhodne Annu vypátrat na vlastní pěst. Film#annaismissing je tak svébytným příběhem s novými postavami, novými problémy a rozkrývá dalšími témata spojená s vhledem do online světa dětí, teenagerů i jejich rodičů. Snímek následně do kin uvede 10. srpna společnost Aerofilms.

Synopse #annaismissing
Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, se na sítích tajemně odmlčí. Když patnáctiletá Nina najde fotku polonahé Anny v mobilu svého táty, rozhodne se ji vypátrat. Sled dalších událostí změní život jak Nině, tak její rodině. Thriller#annaismissing je volným filmovým pokračováním úspěšného seriálu#martyisdead ověnčeného International Emmy Award 2020.

„Film#annaismissing otevírá témata, jako je tzv. sharenting, tedy nadužívání sociálních médií rodiči a sdílení obsahu týkajícího se jejich dětí, moc influencerů i její negativní následky, ale zároveň má přesahy i do současných problémů mimo internet, které ale internet akceleruje – tabuizovaná láska, sexuální odchylky, konsensuální sex. To vše jsou témata, které jsou aktuální pro teenagery i jejich rodiče, ale rád bych, aby seriál zaujal a bavil všechny. Pro thriller je seznamování na internetu, sdílení soukromí nebo konsent přitažlivé i děsivé zároveň, protože jsou snadno zneužitelné. Podobné motivy se objevují ve filmech a seriálech po celém světě, což je důkazem, že společností cloumají a tvůrce přitahují,“ říká režisér Pavel Soukup.

Ve filmu#annaismissing se představí Alexandra Vostrejžová v roli Niny, Viktorie Vítová jako Anna, dále pak Marek Němec, Barbora Bočková, Magdalena Čečo, Petra Bučková, Vlastina Svátková a Tereza Holá.