London Grammar dnes nevystoupí. Důvodem jsou vážné zdravotní problémy skupiny

Britské trio, které tvoří zpěvačka s andělským hlasem Hannah Reid, dále Dan Rothman a Dominic 'Dot', se k velké lítosti všech natěšených fanoušků v Ostravě nakonec nepředstaví.

Organizátoři festivalu však ve středu odpoledne oznámili, že kapela London Grammar z vážných zdravotních důvodů zrušila vystoupení. „Je nám to moc líto, mrzí nás to, je nám jasné, že jste se na ně těšili. Přejeme kapele brzké uzdravení,“ píše se na webu festivalu.

TIPY DENÍKU PRO DNEŠNÍ DEN

Cirk La Putyka Biograf - 12.00 - 13.15 hodin Europa stage

Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků to je základ příběhu, kterým vás provede někdo, kdo svůj biograf neopustil do dnešních časů. Biograf je určen milovníkům biografů všech věkových kategorií.

Jaroslav Uhlíř - 14. 15 - 15. 15 hodin ArcelorMittal stage

Hudební skladatel, zpěvák, herec Jaroslav Uhlíř složil hudbu k divácky úspěšným filmům jako například Ať žijí duchové!, Vrchní, prchni!, Lotrando a Zubejda nebo S čerty nejsou žerty. Se Zdeňkem Svěrákem vytvořil pak spoustu písniček pro děti. Jeho písničky pohladí na duši.

Trosky - 22.00 - 23.00 hodin Kofola CS stage

Proti plastovým brčkům bojují i členové slovenské rapové skupiny Trosky. „Přiznáme se, že dokud se to nezačalo řešit, tak by nás nenapadlo, že zrovna používání brček může přinést až tolik zbytečného plastového odpadu. Ke každému z plastových výrobků už existuje ekologická alternativa…,“ tvrdí členové kapely.

Jane Weaver - 23.00 - 00.00 hodin Full Moon stage

Anglická zpěvačka a hudebnice Jane Weaver prožila se skupinou Kill Laura začátkem devadesátých let pověstných patnáct minut slávy, tlak tvrdé mašinérie showbyznysu ale čtveřice dvacátníků nakonec neustála. O to větší satisfakce musela přijít loni, když se její album Modern Kosmology stalo jednou z nejoceňovanějších nahrávek (nejen) na Britských ostrovech.