Na Livingstone stage v ostravské multifunkční hale Gong se sešlo kolem 200 návštěvníků Colours of Ostrava, aby si poslechli hodinovou debatu, na které se sešel premiér Petr Fiala, předseda představenstva České spořitelny Tomáš Salomon, český podnikatel Martin Wichterle a český člen představenstva společnosti ORLEN Unipetrol Tomáš Herink.

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 21. července 2023, Ostrava. Kecy a politika (komentátoři Bohumil Pečinka a Petrose Michopulos) s prezidentem Petrem Pavlem.
Prezident Pavel v Ostravě: Amnestie za konopí? Pokud bude trh regulován, proč ne

Podle premiéra by se Česko mělo více zabývat například obnovitelnými zdroji energie, lepší infrastrukturou a vzděláním.

“Podle mě by měla Česká republika patřit mezi 10 nejúspěšnějších zemí světa. Musíme se více zaobírat obnovitelnými zdroji energie, kde jsme zaostali. Také bychom budovat ropovody a plynovody, a abychom nebylo závislí na ostatních,” zhodnotil premiér.

V debatě v Ostravě zmínil i důležitost vzdělání a jeho zlepšení. Podle premiéra ho máme sice kvalitní, ale spíše průměrné. 

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 21. července 2023, Ostrava.
VIDEO: Festival Colours finišuje. Takto vypadal pátek v ocelovém koutu Ostravy

“Naše děti se stále biflují, místo toho aby spíše lépe porozumněly látce,” dodal Fiala. Podle něj je ale všechny vize sdílet v rámci společnosti, což je hlavním klíčem k zajištění k tomu, aby Česko patřilo mezi úspěšné země.