V pošmourném pondělním dopoledni je v areálu Slezskoostravského hradu pořád živo. Hudební fanoušci jsou sice dávno pryč, v hlavním dějišti skončeného festivalu Colours of Ostrava je ale vystřídaly úklidové čety a pracovníci sklízející pódia a stánky.

„Čeká nás pořádná šichta, ale my to zvládneme,“ směje se dívka, která na rozbahněném trávníku sbírá plastové pivní kelímky a další odpadky. Kousek od ní rozebírají dělníci tribuny k sezení, v útrobách kamionů postupně mizí i velká hlavní scéna.

Jeden po druhém se ztrácejí i stany v městečku v podhradí. Letos v něm během čtyřdenního festivalu složilo hlavu přes tři tisíce lidí, kteří si postavili bezmála patnáct set plátěných přístřešků. Během kempování si užili pořádných veder i vydatnou bouřku.

„Lidé, kteří tady letos bydleli, byli opravdu super. Občas mi jich bylo až líto, oni ale zvládali extrémy s počasím s nadhledem. Když bouřka vytopila některé stany, tak si navzájem pomáhali odstraňovat vodu, nikdo nebyl naštvaný nebo neochotný,“ říká Vladimír Babič, vedoucí stanového městečka.

Jeho slova potvrzují Cienek, Michal a Marta, kteří na Colours přijeli z polského města Mysłowice. „Sobotní bouřka nám moc nevadila, i když jsme měli všechno mokré. Festival byl totiž opět skvělý – je rok od roku lepší. Letos jsme tady byli potřetí a příští rok přijedeme zase,“ shodují se.

Se spokojeným úsměvem opouštěl stanové městečko i Petr Uchytil z Brna. „Festival byl parádní. Letos měl tak nadupaný program, že ani nešlo všechno stihnout. Příští rok musím na Colours znovu,“ má jasno Uchytil.

Všechny články k proslulému ostravskému festivalu ČTĚTE ZDE!