„Celý systém jsme vybudovali tak, abychom byli co nejlépe připraveni, kdyby se epidemiologická situace v kraji výrazně zhoršila. Nic nedramatizujeme, ale ani nebagatelizujeme. Udělali jsme taková opatření, aby lidé věděli, kam se obrátit, kdyby bylo potřeba, nebáli se a zase mohli normálně žít,“ přiblížil hlavní důvody vzniku Covid Centra ředitel FN Ostrava Jiří Havrlant.

 Zdenka Němečková Crkvenjaš, česká lékařka a politička, známá jako vedoucí týmu lékařů popálené Natálie Kudrikové při žhářském útoku ve Vítkově v roce 2009.
Šéfka popáleninového centra k zraněným z Bohumína: Operační léčba bude asi nutná

Nyní je nemocniční laboratoř schopna vyhodnotit až 400 odběrů denně, na konci září bude díky novým přístrojům připravena zpracovat minimálně 1 000 vzorků denně. Infocentrum pak poskytne zájemcům veškeré informace o prevenci, projevech nemoci a rady, jak při podezření postupovat. Seznámí je také s chytrou karanténou nebo aplikací eRouška, které pomáhají k včasnému zachycení potenciálně nakažených osob.

Zájemci o testování a informace mohou přijít do centra denně, včetně sobot, nedělí a svátků v době od 7 do 15 hodin. Samoplátci se mohou k odběru online zaregistrovat na webu FN Ostrava https://pomoc.fno.cz/193764. Vstup do areálu centra v Ostravě-Porubě je z ulice K Myslivně.

Prezentace dvou dvoupatrový autobus, které chce město Ostrava využívat k turistickým účelům, 10. srpna 2020 v Paskově.
PODÍVEJTE SE: Tohle jsou výletní doubledeckery pro Ostravu! Zatím ale nevyjedou