Jak uvedla Česká televize Ostrava, jde o klienty domova i zaměstnance. Moravskoslezský kraj vytváří databázi lidí pro případnou personální výpomoc ve zdravotnických nebo sociálních zařízeních. Po jednání krizového štábu kraje to v pondělí řekli hejtman Ivo Vondrák (ANO) a ředitelka krajské hygienické stanice (KHS) Pavla Svrčinová.

ŽIVÝ PŘENOS Z TISKOVÉ KONFERENCE:

(*Někdy je třeba několik sekund počkat, než se video načte.)

"Asi největší problém teď máme s domovem Slunečnice, kde máme 124 případů. Všechno se to trasuje. Bohužel to není jediný domov seniorů, který je postižený, který musíme řešit," řekl Vondrák dále s tím, že na narůstajících počtech nakažených v kraji měla podle něj největší podíl školská zařízení, ale nákaza se objevuje i v některých výrobních podnicích.

Dekontaminace, Domov Slunečnice Ostrava, říjen 2020.
OBRAZEM: Dekontaminace a volby. V ostravské Slunečnici je covid

V Moravskoslezské kraji je aktuálně podle chytré karantény 3142 nakažených, 6538 se již od počátku koronavirové pandémie vyléčilo. Aktuálně je hospitalizovaných celkem 94 lidí, zemřelo 110 pacientů s covidem.

"Potřebujeme Vaši pomoc, přihlaste se prosím na email spolu2@msk.cz," vyzval hejtman Ivo Vondrák také studenty zdravotnických a sociálních oborů a bývalé zdravotníky.