Pokouše vás cizí pes? Léčbu si zaplatíte sami

Poplatky vás neminou ani vpřípadě, že vás znásilní

OSTRAVA, PRAHA - Pokouše-li cizí pes vaše dítě a to skončí vnemocnici, zaplatíte za jeho hospitalizaci šedesát korun denně. Nabourá-li vás nezodpovědný řidič a vy utrpíte vážná zranění, která vás upoutají na několik týdnů na nemocniční lůžko, budete platit zase vy. Znásilní-li vás někde vkřoví nějaký pobuda a vy utrpíte těžká zranění a celoživotní psychické trauma, poplatky půjdou zase zvaší kapsy. To je jen několik případů, které se mohou stát, a přestože jste oběť, platit budete vy. Náklady spojené s léčením pak můžete vymáhat soudně nebo mimosoudně stejně jako ušlý zisk nebo trvalé následky. (sy)

-------------------------------------------------------------------

Rozhovor s režisérem Martinem Dolenským a hercem a frontmanem skupiny Chinaski Michalem Malátným

-----------------------------------------------------------------

Opilci v ulicích pohoršují občany

OSTRAVA - Občané si na opilce v ulicích stěžují snad v každém městě regionu. Vadí jim jejich dotěrné obtěžování i nepořádek, který kolem sebe dělají. Někteří z nich mají přímo strach. Co s tímto problémem, aby se vymýtil, ale aby zároveň nedocházelo k porušování osobní svobody? Vydat vyhlášku, která ukáže na frekventovaná místa a tam pití alkoholu zakáže.
Začali s tím nedávno v Českém Těšíně. Vagabundům nasávajícím láhvová piva či levné lihoviny před zraky kolemjdoucích občanů řekli zkrátka dost. Nyní si na opilce posvítí i v Novém Jičíně. Stejné plány teď mají také některé ostravské obvody. (map)

------------------------------------------------------------------

 

Dá se v Ostravě s úspěchem prodávat také luxusní zboží? - ROZHOVOR

OSTRAVA - Špičkové originální hodinky patří k úspěšné osobnosti stejně jako moderní auto či oblek, říká Leona Nevrlá

I když třetí největší město republiky i jeho okolí procházejí v posledních letech velkými změnami, pořád ještě bývají často považovány za oblast, kde jsou hlavně hutě, další těžký průmysl, a také hodně nezaměstnaných, kteří mají hluboko do kapsy. O tom, že se kupní síla u nemalé části lidí zvyšuje, se přesvědčují i obchodníci. Leony Nevrlé, majitelky Deal Hodinářství, jsme se zeptali, jestli se už v Ostravě dá úspěšně prodávat i luxusní zboží.